Sowiogórskie Centrum Seniora

Opieka i rehabilitacja

Sowiogórskie Centrum Seniora

Dokładny adres: ul. Główna 169

Miejscowość: 57-430 Jugów

Telefon: 74 811 04 11; 48 502 266 658

Strona internetowa: www.assumedica.pl

kontakt@assumedica.pl

Obsługa klientów w językach:

Polski Polski

Polecane

„Chcemy aby każdy Pacjent odnalazł Tu własne,
przytulne miejsce jak w rodzinnym domu”.

 
 
 
Sowiogórskie Centrum Seniora to prywatny ośrodek dedykowany osobom starszym oraz osobom dotkniętym chorobami neurodegeneracyjnymi. Placówka położona jest we wsi Jugów, miejscowości zlokalizowanej w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Nowa Ruda.
 

Malowniczy Jugów - okolica

Jugów to duża malowniczo położona, największa  wieś w Górach Sowich. Otoczony jest on licznymi lasami oraz dolinami potoków. To waśnie w tym miejscu znajduje się siedziba rozległego nadleśnictwa obejmującego największą część Gór Sowich, które przez wielu uważane za najstarsze góry w Polsce, a nawet w Europie (ich wiek ocenia się na 2,5 miliarda lat).

Lasy wokół Jugowa obfitują w jagody i wyjątkowe okazy grzybów. Znaleźć tam można mnóstwo najbardziej poszukiwanych  prawdziwków, a także podgrzybki, kurki czy koźlaki. W 2011 r. to właśnie mieszkaniec Jugowa, Kazimierz Peszek, znalazł borowika giganta. Był to największy grzyb w Polsce i ważył 1,91 kg! Ponadto, obszar Jugowa i jego okolica, słynie z występowania różnorodnych skał i minerałów, w tym kamieni półszlachetnych.

Warto podkreślić, że przez Jugów przebiegają dwa szlaki turystyczne - łącznikowe oraz główny szlak sudecki im. M. Orłowicza. Na szczycie Kalenica znajduje się, jedyny w Górach Sowich, rezerwat przyrody „Bukowa Kalenica” oraz wieża będąca znakomitym punktem widokowym na Sudety Środkowe. To idealne miejsce, gdzie w ciszy i spokoju można kontemplować przyrodę i żyć blisko natury.
Co ciekawe, jedną z tradycji mieszkańców obecnego Jugowa, odziedziczonych po ojcach, jest hodowla gołębi pocztowych. Przy ulicy Głównej istnieje siedziba sekcji Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych w Jugowie. Została ona założona w 1946 r. i działa do dnia dzisiejszego. Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych uznał Sekcję z Jugowa za najlepszą sekcją średnią w całej Polsce.
W Jugowie czynne jest również Łowisko i Smażalnia Pstrąga. Znajdują się one przy ul. Małachowskiego w górnej części Jugowa, na zielonym szlaku prowadzącym do schroniska Zygmuntówka i Bukowej Chaty.
 
Ponadto, we wsi Jugów warto również zobaczyć:
- barokowy kościół św. Katarzyny z 1718 r. z kwadratową wieżą zwieńczoną cebulastym hełmem,
- zespół pałacowy, ul. Główna 149, z połowy XIX w.;
- szyb kopalniany, który położony jest w środkowej części wioski, pozostałość po dawnej kopalni węgla kamiennego z charakterystycznymi zabudowaniami przemysłowymi z końca XIX w.;
- otwarta kapliczka z przedstawieniem Chrystusa na krzyżu, znajdująca się na miejscowym cmentarzu parafialnym przy wejściu, upamiętniająca największą katastrofę górniczą na tamte czasy w Europie, która wydarzyła się w 9 lipca 1930 r. w kopalni Wenceslaus;
- ślady średniowiecznego grodziska widoczne w okolicznych przysiółkach.
 

Sowiogórskie Centrum Seniora - budynek

Dzięki temu, iż Ośrodek budowany był od podstaw, Właściciele domu stworzyli miejsce, w którym każdy Podopieczny ma zapewnione komfortowe warunki pobytu, poczucie bezpieczeństwa oraz ciepłą, domową atmosferę. Placówka została stworzona z dbałością o najdrobniejszy szczegół. Wszystko po to, aby każdy Mieszkaniec odnalazł tu swoje własne, przytulne miejsce jak w rodzinnym domu.
 
Do dyspozycji mieszkańców Placówki jest duża przestronna jadalnia wraz z pokojem dziennym. W budynku znajduje się także kilka innych pomieszczeń dziennego pobytu. Podopieczni mają dostęp do dużych przestronnych pokoi z łazienkami. Każdy z pokoi wyposażony jest w nowe łóżko medyczne, meble oraz radio. W Sowiogórskim Centrum Seniora znajdują się również biblioteczka oraz sala rehabilitacji i fizjoterapii zajęciowej.
 
Budynek otoczony jest przestronnym ogrodem, gdzie Mieszkańcy mogą spędzić aktywnie czas. Ponadto, w ogrodzie znajduje się duży przepływowy staw, do którego wpada woda z górskiego potoku.
 

Oferta Sowiogórskiego Centrum Seniora

Opieka medyczno-lecznicza

Sowiogórskie Centrum Seniora w Jugowie powstało z myślą o Pacjentach, którzy wymagają całodobowej opieki medycznej, są przewlekle chorzy, ograniczeni ruchowo, z demencją starczą. Tym samym, potrzebują stałego nadzoru pielęgniarskiego lub opiekuńczego. W tym prywatnym ośrodku kompleksową opiekę znajdą seniorzy i osoby dotknięte tzw. chorobami otępiennymi (demencja) w przebiegu głównie choroby Alzheimera, ale także chorobą Parkinsona, zaburzeniami poznawczymi, chorobą Picka, pląsawicy Huntingtona etc. Opiekę znajdą tu także osoby po urazach i wypadkach oraz Pacjenci w stanie wegetatywnym (apalicznym).
 
Placówka między innymi zapewnia:
- całodobową opiekę wykwalifikowanych pielęgniarek przez 7 dni w tygodniu;
- opiekę lekarza internisty – 2 razy w tygodniu bądź na wezwanie, by stale i na bieżąco kontrolować stan zdrowia Pensjonariuszy;
- leczenie farmakologiczne;
- leczenie odleżyn i trudno gojących się ran;
- leczenie obrzęku limfatycznego;
- leczenie innych dokuczliwych objawów towarzyszących chorobie;
- żywienie dojelitowe i pozajelitowe;
- tlenoterapię;
- zapobieganie powikłaniom;
- wsparcie psychologiczne, socjalne i duchowe;
- czynności pielęgniarskie – wykonywanie zaleceń lekarskich m.in.: pomiary parametrów życiowych, iniekcje, zmiany opatrunków, zabiegi zapobiegające powstawaniu odleżyn;
- czynności pielęgnacyjno-higieniczne – m.in.: toaleta całego ciała, zmiana pieluchomajtek;
- pomoc w czynnościach dnia codziennego – odbiór recept, zakupy, sprzątanie, przygotowywanie posiłków;
- usprawnianie – trening samodzielności, nauka czynności dnia codziennego, pionizacja i nauka poruszania się, zmiana ułożenia ciała;
- ćwiczenia wzmacniające i masaż leczniczy – w ramach indywidualnej praca z Pacjentem;
- doradztwo i pomoc – dobór rehabilitacyjnego sprzętu pomocniczego, usprawniającego życie Pacjenta;
- organizacja czasu wolnego – spacery, czytanie książek.
 
Pacjenci pozostają przez cały czas pobytu w Centrum pod opieką lekarzy specjalistów i pielęgniarek. Nadrzędnym celem Ośrodka jest maksymalne podtrzymanie sprawności intelektualnej Podopiecznych, by mogli cieszyć się życiem i intensywnym kontaktem z bliskimi.
 
Troskliwy Personel
W Sowiogórski Centrum Seniora pracuje grono wysokiej klasy lekarzy specjalistów z dziedziny chorób wewnętrznych, neurologii i psychiatrii. Opiekę nad Podopiecznymi sprawują pielęgniarki ze specjalistycznym przygotowaniem z zakresu opieki długoterminowej. W gronie specjalistów Ośrodka znajdują się także psychologowie, fizjoterapeuci i terapeuci zajęciowi, wykwalifikowane opiekunki i opiekunowie medyczni.
Wszyscy Pracownicy Ośrodka wyróżniają się prawdziwym powołaniem i chęć niesienia pomocy, czułością oraz szczerą troską o dobro każdego Podopiecznego.
 
Terapia zajęciowa i rehabilitacja
Sowiogórskie Centrum Seniora zapewnia kompleksową rehabilitację oraz terapię zajęciową.
 
Zabiegi rehabilitacyjne przeprowadzane są tam przy wykorzystaniu następujących metod:
- TENS,
- laser,
- kabina UGUL,
- przy wykorzystaniu rowerków,
- magnetronica,
Ponadto, Podopiecznym codzienne zapewnione są ćwiczenia, gimnastyka ruchowa oraz masaże lecznicze.
 
Z kolei wśród form terapii zajęciowej oferowanej przez Centrum, należy wymienić:
- zajęcia plastyczne (malowanie, rysowanie, wydzieranie, wycinanie, wyklejanie, wspólne tworzenie obrazu i inne);
- choreoterapię (taniec, zajęcia muzyczno-ruchowe, improwizacje przy muzyce);
- ludoterapię (terapia świetlicowa oparta na udziale mieszkańców i osób z poza domu w grach i zabawach);
- kuchnię terapeutyczną (celem terapii jest nauczenie samodzielnego przygotowania, podania posiłków i konsumpcji);
- terapię opartą na słowie (terapia w formie rozmowy, pogadanek, dyskusji i wyrażaniu swoich myśli);
- muzykoterapię (są to zajęcia relaksujące i stymulujące poprzez słuchanie muzyki, śpiewanie piosenek,  ćwiczenia rytmiczne, nauka gry na instrumentach, rozróżnianie dźwięków);
- silwoterapię (kontakt z przyrodą, ze zwierzętami i roślinami);
- filmoterapię (wspólne oglądanie filmu, zakończone dyskusją);
- biblioterapię (czytanie książek na głos).
 
Coś dla duszy i ciała
Sowiogórskie Centrum Seniora dodatkowo swoim Podopiecznym zapewnia:
- wieczorki taneczne,
- wieczorki poetycko-muzyczne,
- wspólne spacery i wycieczki,
- urodziny oraz imprezy okolicznościowe,
- przedstawienia: Jasełka, Walentynki, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Seniora, Dzień Matki i Ojca.
 

Opieka godzinowa w domu Pacjenta

Sowiogórskie Centrum Medyczne świadczy również usługi opieki i rehabilitacji w domu Pacjenta. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które z uwagi na dużą ilość codziennych obowiązków nie mogą zajmować się swoimi bliskimi przez cały czas. W oparciu o wieloletnią wiedzę i doświadczenie, dla każdego Pacjenta zostaje dobrana odpowiednia forma pomocy. W wyniku indywidualnie przeprowadzonej przez specjalistów Ośrodka diagnozy, opracowany zostaje indywidualny plan opieki i rehabilitacji. Zakres wykonywanych czynności jest zależny od woli Pacjenta i jego najbliższych. Personel przydzielony przez koordynatora z uwagą i troską opiekuje się chorym, służy radą Rodzinie, dzieląc się zawodowym doświadczeniem.
 

Transport medyczny

Sowiogórskie Centrum Medyczne zapewnia również usługę transportu medycznego (sanitarnego) na terenie całego kraju. Usługa ta umożliwiająca bezpieczny i komfortowy przewóz osób chwilowo lub trwale niezdolnych do samodzielnego przemieszczania się.
Udogodnienia
  • Dostęp do telefonu Dostęp do telefonu
  • Możliwośc odpoczynku na powietrzu Możliwośc odpoczynku na powietrzu
  • Opieka medyczna Opieka medyczna
  • Parking Parking
  • Sąsiedztwo lasu Sąsiedztwo lasu
Ładowanie mapy...
Poleć ten obiekt:
Poinformuj właściciela, że ofertę znalazłeś na portalu: przyjazniseniorom.com


Odśwież kod
Dane kontaktowe:

Poinformuj właściciela, że ofertę znalazłeś na portalu http://przyjazniseniorom.com/

Sowiogórskie Centrum Seniora
ul. Główna 169
57-430 Jugów

74 811 04 11; 48 502 266 658 www.assumedica.pl
Kategorie
Domy seniora Opieka i rehabilitacja Transport medyczny Wypoczynek seniora Sprzęt rehabilitacyjny Uniwersytety Trzeciego Wieku Dzienny Dom Senior-WIGOR Hospicja Mieszkania dla seniorów Poradnie geriatryczne Usługi opiekuńcze w domu Produkty medyczne
Wyszukaj obiekt
reklama