Zjedz obiad z Seniorem! – pilotażowa akcja w Gminie Góra Kalwaria

Zjedz obiad z Seniorem! – pilotażowa akcja w Gminie Góra Kalwaria
Miło nam poinformować, że 7 maja br. w Gminie Góra Kalwaria startuje akcja „Zjedz obiad z Seniorem”, którą mamy przyjemność współorganizować.

Została ona zainspirowana podobnymi działaniami, mającymi już miejsce w Płocku, Warszawie, Katowicach i Szczecinie. 

W Górze Kalwarii jest to akcja pilotażowa, skierowana do 3 par Senior-Wolontariusz. Akcją zostaną objęte osoby powyżej 65 roku życia, które z różnych przyczyn cierpią na samotność. Osoby biorące udział w projekcie zostały wytypowane przez pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii.
Seniorzy zostaną odwiedzeni przez Wolontariuszy i zjedzą z nimi wspólny niedzielny obiad, spędzą czas, porozmawiają.

W najbliższej edycji akcji Zjedz obiad z Seniorem posiłki dla Seniorów i Wolontariuszy zostaną ufundowane przez Restaurację Podzamcze, której właścicielka Pani Marta Cieplak bez chwili wahania zgodziła się dołączyć do projektu.

W kolejnych edycjach zapraszamy do udziału również inne lokalne restauracje chcące wesprzeć  nas w naszych działaniach.


Czas trwania akcji pilotażowej zaplanowany został od maja do lipca  2017 r. W tym czasie Wolontariusz raz na dwa tygodnie odwiedzi wybranego Seniora. 

Jeżeli akcja spotka się z pozytywnym odbiorem lokalnej społeczności, prawdopodobnym jest, że na jesieni br. ruszy kolejna, zakrojona już na nieco szerszą skalę.
Wszystkich chętnych, którzy chcieliby się dołączyć do projektu (Wolontariuszy, Restauratorów oraz tych, którzy chcieliby zgłosić do akcji starszą osobę) prosimy o kontakt mailowy pod adresem kontakt@przyjazniseniorom.com.

Patronami akcji są Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii.
                     
Zapraszamy do kontaktu!
​Elżbieta Paczesna
Przyjazniseniorom.com
Adres e-mail: kontakt@przyjazniseniorom.com
 
 

« Wróć

Poleć ten obiekt: