Lawendowy Dom - Dom Opieki

kwatera prywatna

Lawendowy Dom - Dom Opieki

Dokładny adres: ul. Zakrętów 13

Miejscowość: 43-300 Bielsko-Biała

Telefon: 501 376 716

Obsługa klientów w językach:

Polski Polski


Lawendowy Dom to miejsce stworzone z myślą o osobach starszych, zapewnieniu im spokojnej, bezpiecznej i szczęśliwej starości. Kwiat Lawendy ceniony od starożytności za swój niepowtarzalny aromat oraz wspaniałe właściwości lecznicze symbolizuje spokój, harmonię i ukojenie, a więc misję, jaką spełnia placówka. To właśnie tu każdy mieszkaniec ma czuć się jak u siebie w domu. 

Lawendowy Dom to obiekt trzykondygnacyjny wraz z zapleczem gastronomicznym. Pozbawiony jest barier architektonicznych, wyposażony w windę i przystosowany do potrzeb ludzi ograniczonych ruchowo. W pensjonacie znajduje się wszystko co potrzebne do zapewnienia kompleksowej usługi m.in.: gabinet lekarski, sala rehabilitacyjna, gabinet hydromasażu, pralnia, przestronna jadalnia, zadaszony taras.

Lawendowy Dom powstał na pięknie położonej, widokowej działce w spokojnej dzielnicy Bielska. Sam budynek oddalony jest o kilkaset metrów od innych zabudowań co zapewni Pensjonariuszom intymność i spokój. Starodrzew oraz piękny widok na panoramę Beskidów sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu.

Do dyspozycji mieszkańców oddano funkcjonalnie urządzone, komfortowe pokoje 1 i 2 osobowe, wyposażone w instalację przywoławczą, telewizor, bezprzewodowy Internet. Każdy z pokoi posiada balkon oraz łazienkę przystosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Opiekę nad Seniorami sprawuje zespół wykwalifikowanych opiekunów oraz pielęgniarek 24 godziny na dobę. Personel służy pomocą w codziennych czynnościach i realizuje zalecenia lekarza (podawanie leków, zmiana opatrunków, zastrzyki). Opieka lekarska jest świadczona w ramach NFZ (wizyty lekarza). 

Placówka oferuje:
- pobyty stałe, czasowe lub dzienne,
- całodobową, kompleksową opiekę pielęgniarek i opiekunów,
- wyżywienie przygotowywane na miejscu z uwzględnieniem diet,
- komfortowe warunki mieszkalne,
- zaciszną lokalizację,
- pomieszczenie do rehabilitacji oraz hydromasażu,
- organizację czasu wolnego (imprezy towarzyskie, zajęcia terapeutyczne, wycieczki itp.,)
- posługę duszpasterską i udział w praktykach religijnych,
- pomoc w załatwianiu spraw osobistych,
- zabiegi kosmetyczne i fryzjerskie,
- możliwość zakwaterowania i wyżywienia dla odwiedzających.
 


Polecamy

Nowy standard życia na emeryturze

Nowy standard życia na emeryturze

Leśny Dom Seniora to miejsce dobre dla każdej osoby w podeszłym wieku. To właśnie tam życie nabiera nowych, pięknych barw każdego dnia. Ośrodek jako pierwszy w Polsce łączy kompleksową, indywidualną opiekę i rehabilitację z nowoczesnym SPA oraz komfortowym wypoczynkiem. Wszystko to sprzyja zdrowiu i utrzymaniu jak najlepszej kondycji – zarówno ciała, jak i umysłu.
Czy radosny dom seniora w Polsce jest możliwy?

Czy radosny dom seniora w Polsce jest możliwy?

Nad polskimi domami opieki dla seniorów ciąży swoistego rodzaju fatum. Media pokazują obrazki zaniedbanych staruszków przywiązanych do kaloryfera, zniewolonych środkami farmaceutycznymi. Starsi rodzice straszeni są przez dorosłe dzieci „umieszczeniem w domu starców”. - Czy polski dom seniora może być inny, radosny? - Zapytaliśmy ekspertów opieki nad osobami starszymi Roberta i Monikę, którzy na przekór opiniom postanowili...
Kategorie
Opieka i rehabilitacja Transport medyczny Wczasy dla seniorów Sprzęt rehabilitacyjny Uniwersytety Trzeciego Wieku Dzienny Dom Senior-WIGOR Hospicja Poradnie geriatryczne Usługi opiekuńcze w domu Produkty medyczne
Wyszukaj obiekt