Śląskie Centrum „Ad Finem”-Ośrodek Pielęgnacyjno-Opiekuńczy Rezydencja dla Seniora

kwatera prywatna

Śląskie Centrum „Ad Finem”-Ośrodek Pielęgnacyjno-Opiekuńczy Rezydencja dla Seniora

Dokładny adres: ul. Strażacka 4

Miejscowość: 34-311 Czernichów

Telefon: 33 867 01 47

Obsługa klientów w językach:

Angielski Angielski
Niemiecki Niemiecki


„Dom to nie tylko cztery ściany. To przede wszystkim ludzie”.

Śląskie Centrum „Ad Finem” im. Księżnej Marii Krystyny Habsburg w Czernichowie koło Żywca to miejsce, gdzie osoby starsze mogą w spokoju i wytchnieniu spędzić jesień życia. Działający przy centrum Ośrodek Pielęgnacyjno-Opiekuńczy zwany Rezydencją dla Seniora powstał z myślą o Pacjentach ze schorzeniami geriatrycznymi i psychogeriatrycznymi, w tym zmagającymi się z chorobą Alzheimera.
Placówka oferuje pobytu krótkoterminowe i stałe. Nad bezpieczeństwem i zdrowiem Pensjonariuszy czuwa zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów z dziedziny: geriatrii, opieki internistycznej, psychiatrycznej i neurologicznej. W skład zespołu wchodzą także pielęgniarki oraz opiekunowie medyczni.
 
 
Ważne jest, aby „być z OSOBĄ, być razem”

Pracownicy ośrodka dokładają wszelkich starań, aby miejsce to stało się dla Pensjonariuszy przystanią, gdzie kompleksowo dba się o warunki bezpiecznego, spokojnego i godnego życia. Jest to miejsce, w którym zapewnia się pielęgnację i leczenie na najwyższym poziomie. To właśnie w tej placówce opieka skierowana jest „na OSOBĘ”, przy czym nie chodzi tu tylko o pielęgnację w dosłownym tego słowa znaczeniu. Opiekunowie, lekarze, pielęgniarki starają się towarzyszyć tam Pacjentowi w trudnych chwilach, być dla niego wsparciem, po prostu „być razem”.
 
Misją ośrodka jest tworzenie całkiem nowych standardów opieki i leczenia osobom najbardziej potrzebującym. Dzięki zgromadzonym przez lata doświadczeniom, dzięki rozmowom na trudne tematy z osobami (oraz ich rodzinami), które zostały dotknięte różnego rodzaju schorzeniami somatycznymi i psychicznymi, w praktyce, Zespół ośrodka wprowadza innowacyjne rozwiązania, które ułatwiają życie codzienne Pacjenta. Wszystko to składa się na funkcjonowanie ośrodka świadczącego usługi na najwyższym europejskim poziomie.
 
Każdy Podopieczny posiada tam własny, dostoswany do jego możliwości psychofizycznych, program codziennych terapii i psychoterapii. Pieczę nad nim sprawują terapeuci zajęciowi, logopedzi oraz psychologowie. Podczas zajęć Pensjonariusze poddawani są intensywnej aktywizacji i nauce czynności dnia codziennego.
 
Placówka zapewnia swoim Podopiecznym opiekę i pielęgnację m.in. w następujących zakresach:
 
- pomoc przy codziennej toalecie;
- pomoc przy załatwianiu potrzeb fizjologicznych;
- pielęgnacji skóry, włosów i paznokci;
- pielęgnacji jamy ustnej;
- profilaktyki przeciwodleżynowej;
- podstawowej całodobowej opieki pielęgniarskiej;
- specjalistycznych usług lekarskich (internistycznych, psychiatrycznych);
- opieki psychiatryczno-psychologicznej;
- rehabilitacji i fizjoterapii;
- zajęć terapeutycznych, takich, jak: kinezyterapia, ergoterapia, muzykoterapia, arteterapia,
terenoterapia, estetoterapia, logoterapia, ćwiczenia umysłowe usprawniające pamięć i inne procesy poznawcze;
- opieki socjalno-bytowej;
- opieki duszpasterskiej i korzystania z obrzędów liturgicznych.
 
Warto zauważyć, że na terenie Ośrodka Pielęgnacyjno-Opiekuńczego funkcjonuje Centrum Rehabilitacji Leczniczej. Sprawia to, że placówka jako jedyna w Polsce może łączyć opiekę nad Pacjentem geriatrycznym z profilowaną rehabilitacją.
 
Przestrzeń

Placówka do dyspozycji swoich Podopiecznych oddaje piękne, duże 1 i 2-osobowe pokoje. Każdy z nich wyposażony jest m.in. w: specjalistyczne łóżko rehabilitacyjne sterowane pilotem wraz z materacami antyodleżynowymi, szafki przyłóżkowe, stoliki, szafy i sprzęt audiowizualny.
Ośrodek posiada również własną pralnię oraz kuchnię. Uwzględnia się tam indywidualne diety dostosowane do potrzeb Mieszkańców.
 
Walory architektonicznie placówki sprawiają, że jest ona bardzo dobrze przystosowana dla osób z ograniczoną sprawnością. Budynek pozbawiony jest całkowicie barier, posiada poziomą zabudowę. W środku obiektu znajduje się przestronne atrium – miejsce z ogrodem, w którym Pacjent może odpocząć, kontemplując malownicze krajobrazy. Na uwagę zasługuje również fakt, że ośrodek jest usytuowany wśród gór, w okolicy Jeziora Żywieckiego. Wszystko to sprzyja  regeneracji, szybkiemu powrotowi do zdrowia.
 
Centrum dysponuje także własnym transportem sanitarnym.
 
Ośrodek posiada miejsca refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia


Polecamy

Nowy standard życia na emeryturze

Nowy standard życia na emeryturze

Leśny Dom Seniora to miejsce dobre dla każdej osoby w podeszłym wieku. To właśnie tam życie nabiera nowych, pięknych barw każdego dnia. Ośrodek jako pierwszy w Polsce łączy kompleksową, indywidualną opiekę i rehabilitację z nowoczesnym SPA oraz komfortowym wypoczynkiem. Wszystko to sprzyja zdrowiu i utrzymaniu jak najlepszej kondycji – zarówno ciała, jak i umysłu.
Czy radosny dom seniora w Polsce jest możliwy?

Czy radosny dom seniora w Polsce jest możliwy?

Nad polskimi domami opieki dla seniorów ciąży swoistego rodzaju fatum. Media pokazują obrazki zaniedbanych staruszków przywiązanych do kaloryfera, zniewolonych środkami farmaceutycznymi. Starsi rodzice straszeni są przez dorosłe dzieci „umieszczeniem w domu starców”. - Czy polski dom seniora może być inny, radosny? - Zapytaliśmy ekspertów opieki nad osobami starszymi Roberta i Monikę, którzy na przekór opiniom postanowili...
Kategorie
Opieka i rehabilitacja Transport medyczny Wczasy dla seniorów Sprzęt rehabilitacyjny Uniwersytety Trzeciego Wieku Dzienny Dom Senior-WIGOR Hospicja Poradnie geriatryczne Usługi opiekuńcze w domu Produkty medyczne
Wyszukaj obiekt