Leśny Dom Seniora Piastowo

Opieka i rehabilitacja

Leśny Dom Seniora Piastowo

Dokładny adres: Piastowo 13A

Miejscowość: 88-410 Gąsawa

Telefon: (52) 526 22 88

Obsługa klientów w językach:

Angielski Angielski
Niemiecki Niemiecki
Polski Polski


 „Nowy standard życia na emeryturze”

 
 
 

Leśny Dom Seniora  to miejsce dobre dla każdej osoby w podeszłym wieku. To właśnie tam życie nabiera nowych, pięknych barw każdego dnia. Ośrodek jako pierwszy w Polsce łączy kompleksową, indywidualną opiekę i rehabilitację z nowoczesnym SPA oraz komfortowym wypoczynkiem. Wszystko to sprzyja zdrowiu i utrzymaniu jak najlepszej kondycji – zarówno ciała, jak i umysłu.
 
Magiczna okolica - Pałuki
Leśny Dom Seniora znajduje się na malowniczych Pałukach, w niewielkiej miejscowości Piastowo, w Gminie Gąsawa (powiat żniński, województwo kujawsko-pomorskie).
Jest to miejsce wyjątkowo piękne, bo usytuowane tuż nad urokliwym jeziorem Foluskim i otoczone lasami. Prawdziwa oaza spokoju i życia w harmonii z przyrodą.

Pałuki to region z charakterystycznymi pagórkami, łąkami w dolinach jezior i rzek oraz gęstymi, czystymi lasami. Kraina ta jest przyjazna, malownicza i sprzyjająca wypoczynkowi. Obejmuje północno-wschodnią część historycznej Wielkopolski. To właśnie tam „(…) Rzym, Paryż i Wenecja leżą blisko siebie”. Ponadto, region ten ma bogate tradycje zdobnictwa wnętrz, haftu, muzyki, plecionkarstwa, garncarstwa, kowalstwa, ludowego malarstwa i rzeźby.
Na uwagę zasługuje również fakt, że w bliskiej okolicy Leśnego Domu Seniora znajdują się Jeziora Żnińskie wraz z kompleksami leśnymi, będące ostoją wielu gatunków roślin i zwierząt. Na terenie powiatu żnińskiego znajduje się aż 49 jezior oraz wiele pomników przyrody.
 
Do tego, w pobliskiej okolicy znajdują się również:
- słynne Muzeum Archeologiczne w Biskupinie;
- Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji z pobliskimi ruinami XIV-wiecznego zamku „Diabła Weneckiego” oraz największą na świecie wystawą machin oblężniczych;
- Kościół pw. św. Mikołaja w Gąsawie, obiekt drewniany, modrzewiowy, zrębowo-szkieletowy, zbudowany ok. 1625 r.;
- Muzeum Ziemi Pałuckiej z XV-wieczną gotycką wieżą ratuszową w Żninie;
- Pałac Lubostroń otoczony parkiem krajobrazowym z unikalnym drzewostanem, wybudowany w latach 1795 – 1800 przez wybitnego architekta klasycyzmu Stanisława Zawadzkiego;
- Żnińska Kolej Wąskotorowa – jej trasa prowadzi ze Żnina przez Wenecję i Biskupin do Gąsawy;
- Zaurolandię, Rodzinny Park Rozrywki w Rogowie, gdzie znajduje się prawie 80 naturalnej wielkości sylwetek dinozaurów;
- Silverado City w Bożejowiczkach, czyli Dziki Zachód na Pałukach;
- pomniki Leszka Białego w Marcinkowie Górnym i Fryderyka Chopina w Żninie.
 
Leśny Dom Seniora – jak w domu
Pomysł na Leśny Dom Seniora zrodził się z marzeń i oczekiwań jego Właścicieli, jakie sami mieli wobec tego typu ośrodka, mając na uwadze potrzeby własnych Rodziców, najbliższych i samych siebie.
Obiekt ten został wybudowany od podstaw. Pozwoliło to na zaprojektowanie miejsca, w którym można spędzić najpiękniejsze lata swojego życia, dbając o indywidualne potrzeby i oczekiwania Seniorów.
 
W Leśnym Domu panuje prawdziwie domowa atmosfera. To fundament dobrego nastroju na co dzień. Dlatego Zespół placówki tworzą osoby zaangażowane i otwarte. Wszyscy Pracownicy posiadają wykształcenie kierunkowe oraz doświadczenie w pracy zawodowej.
Dla Właścicieli domu ważne jest, by Seniorzy mieli więcej czasu dla siebie – na realizację swoich pasji i zainteresowań, nawiązywanie znajomości i przyjaźni czy swoje ulubione aktywności.
To właśnie tam Podopieczni mają możliwość brania udziału w projektowaniu oraz aranżacji ogrodu otaczającego dom. Co więcej, w Leśny Domu Seniora zawsze znajdzie się miejsce dla ukochanych pupili jego Mieszkańców, którzy są jak członkowie rodziny i przyjaciele.
 
W Placówce, dla wygody Podopiecznych, zapewniono szereg dodatkowych usług, które podniosą komfort życia Mieszkańcom, w tym m.in.: codziennie sprzątanie pokoi, zakupy, pranie, dowozy do miasta, fryzjera i kosmetyczkę. Do dyspozycji przewidziano także concierge, osobistego asystenta i doradcę. 
 
Leśny Dom Seniora - budynek
Powierzchnia zabudowy obiektu wynosi 1 460 mkw. Dom jest położony na dwuhektarowej działce. W budynku znajdują się pokoje 1-, 2- i 3-osobowe z łazienkami oraz balkonami. Każde mieszkanie wyposażone jest w odbiorniki TV i dostęp do Internetu. 
 
Na uwagę zasługuje również fakt, że Leśny Dom Seniora przeznaczony jest dla wszystkich osób starszych, niezależnie od stopnia sprawności. Budynek dostosowany jest zarówno dla sprawnych seniorów, którzy chcą spokojnie, ale aktywnie spędzać czas, jak i osób niesamodzielnych, z problemami w poruszaniu się czy z chorobami demencyjnymi. Obiekt pozbawiony jest barier architektonicznych (wyposażony w poręcza i pozbawiony progów), posiada windę oraz system przywoławczy w każdym pokoju.
Warto dodać, że na każdym piętrze znajdują się pokoje dziennego pobytu, kuchenki pomocnicze. Ponadto, budynek wyposażony jest w: pokoje gościnne dla Rodzin i Bliskich Podopiecznych, świetlicę, kaplicę, pralnię i suszarnię odzieży oraz palarnię.
 
 

Oferta Leśnego Domu Seniora

Przypomnijmy, Leśny Dom Seniora jest to pierwszy ośrodek w Polsce, który łączy indywidualną opiekę medyczną z kompleksową rehabilitacją, nowoczesnym SPA i wypoczynkiem. Wszystko to dostępne jest w cenie pobytu, bez ograniczeń i bez zmartwień – zgodnie z ideą all inclusive.

W Leśnym Domu Seniora możliwy jest pobyt stały lub czasowy, np. rehabilitacyjny albo wypoczynkowy - w zależności od potrzeb i osobistych preferencji.
 

Indywidualna opieka dla każdego Mieszkańca

W Leśnym Domu Seniora każdy Podopieczny ma zapewniony indywidualny plan opieki, zgodnie z preferencjami, oczekiwaniami i potrzebami, wśród których należy wymienić:
- stan zdrowia,
- sprawność fizyczna i intelektualna,
- poczucie bezpieczeństwa,
- osobiste upodobania.

 
Nad zindywidualizowanym planem opieki w Leśnym Domu Seniora  czuwa wyspecjalizowana grupa specjalistów – lekarzy i pielęgniarek.
 
Placówka zapewnia opiekę i wsparcie w następującym zakresie:
- 24-godzinną opiekę pielęgniarską;
- pielęgnację w razie choroby, w tym również pielęgnację osób przebywających w szpitalu czy organizację czasu wolnego osób chorych i leżących;
- dostęp do świadczeń zdrowotnych wraz z dowozem Mieszkańca do lekarza specjalisty;
- profesjonalną pomoc w sprawach osobistych oraz pomoc w codziennych czynnościach;
- możliwość zaspokojenia potrzeb religijnych zgodnie z wyznaniem Mieszkańca;
- warunki do rozwoju samorządności Mieszkańców domu;
- bezpieczne przechowywanie środków pieniężnych i przedmiotów wartościowych;
- przygotowanie pogrzebu, zgodnie z wyznaniem zmarłego, w sytuacji, gdy pochówkiem zajmuje się dom, oraz dbałość o groby zmarłych Mieszkańców domu.
 
Leśny Dom Seniora dba również o komfort i zdrowie na co dzień zapewniając pełne, wartościowe i smaczne wyżywienie, w tym:
- dieta dobrana indywidualnie,
- tylko świeże, regionalne produkty,
- posiłki przygotowywane zgodnie z zaleceniami lekarskimi, m. in. w oparciu o tradycyjną pałucką kuchnię,
- dostęp do podstawowych produktów żywnościowych i napojów przez całą dobę,
- możliwość spożywania posiłków we własnym pokoju oraz, w razie potrzeby, karmienie.
 

Kompleksowa i zindywidualizowana rehabilitacja

Nowoczesna rehabilitacja dla Seniorów bez wątpienia wymaga zindywidualizowanego oraz kompleksowego podejścia. Leśny Dom Seniora łączy zabiegi, w tym z zakresu fizjoterapii i neurorehabilitacji, z precyzyjną diagnostyką. Pozwala to specjalistom domu seniora skutecznie wykorzystywać różne metody rehabilitacji, dostosować jej przebieg od początku do indywidualnych potrzeb Seniora oraz zaproponować najlepszy dla niego program aktywizacji. Wszystkie zajęcia rehabilitacyjne prowadzi profesjonalny i doświadczony personel.
 
W ramach oferty zapewnione są między innymi:
- masaże relaksacyjne i lecznicze oraz uciskowe,
- terapia polem magnetycznym i laserem,
- terapia falą uderzeniową,
- terapia zimnem lub ciepłem,
- terapia podciśnieniowa.
 
Warto podkreślić, że zabiegi rehabilitacyjne odbywają się według zaleceń lekarzy oraz zgodnie z potrzebami Mieszkańców. Wykonywane są tam również zabiegi rehabilitacyjne przyłóżkowe, czyli: ćwiczenia usprawniające, oddechowe, pionizujące czy masaże poszczególnych części ciała.
 
Leśny Dom Seniora posiada także doskonale wyposażoną salę gimnastyczną z drabinkami, ergonometrami, bieżnią, orbitekiem, materacami, piłkami i taśmami gimnastycznymi. Na szczególną uwagę zasługuje również fakt, że w sali znajdują się: kompleksowy systemem rehabilitacji kończyn, nowoczesnym sprzęt do ćwiczeń stawu skokowego i barkowego oraz urządzenie do terapii w podwieszeniu.
 

Wypoczynek dla Seniora - SPA

W Leśnym Domu Seniora znajduje się także nowoczesne SPA, pomyślane jako wsparcie procesu rehabilitacji. Należy wymienić tu m. in.: saunę fińską, grotę solną, masaż wodny, a także basen flotacyjny i jedyne w Polsce sztuczne słońce.
 

(I) Sauna fińska jest doskonałą metodą na detoksykację organizmu. Jednocześnie umożliwia odpoczynek psychiczny i fizyczny. W efekcie działania wysokiej temperatury obniża się ciśnienie krwi, zwiększa czynność serca, a z wnętrza organizmu usuwane są toksyny. Stosuje się ją między innymi w:
- przewlekłych chorobach takich jak: napięcie mięśni grzbietu, przewlekłe reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa;
- obturacyjnych chorobach płuc: astma oskrzelowa, przewlekłe zapalenie oskrzeli, przewlekła obturacyjna choroba płuc;
- chorobach kardiologicznych jak: nadciśnienie, niedrożność tętnic obwodowych, dusznica bolesna naczynioruchowa, zawał serca;
- depresji oraz innych zaburzeniach na tle nerwowym;
- bólach reumatycznych.
 
(II) Grota solna zapewnia czyste powietrze, zjonizowane dzięki soli; odpręża i wspomaga leczenie wielu chorób, takich jak: astmy, nieżytów górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, niedoczynności tarczycy, łuszczycy, nerwicy. Do tego kojąca muzyka, świergot ptaków, szum wody spływającej po kamieniach i baśniowy wystrój sprawiają, że ciało odpręża się, a umysł wycisza. Pobyt w grocie solnej to rozkosz dla zmysłów.
 
(III) Z kolei Jacuzzi, czyli masaż wodny, poprawia samopoczucie, pobudza i dodaje energii, pozwala dłużej zachować dobrą formę i młodość. Działa także korzystnie na skórę, usuwa zmęczenie i odpręża. Łagodzi bóle stawów i głowy. Korzystnie wpływa na napięte mięśnie. Jest polecane dla osób cierpiących na choroby zwyrodnieniowe, rwę kulszową.
 
(IV) Basen flotacyjny to absolutna nowość w Polsce. Przynosi wymierne korzyści zarówno fizjologiczne, jak i dla samopoczucia. Uwalnia od ostrego i trwałego lub przewlekłego napięcia. Przyśpiesza leczenie stawów, rwy kulszowej, naciągniętych mięśni i skręceń. Zmniejsza objawy przewlekłego bólu (np. migreny) oraz wspiera procesy lecznicze (np. kręgosłupa szyjnego, złamania kości). Obniża wysokie ciśnienie krwi, zwalnia tętno i rozszerza naczynia krwionośne. Ma pozytywny i kojący wpływ na skórę (zmniejsza m. in. łuszczycę lub trądzik). Łagodzi bóle reumatyczne oraz poprawia samopoczucie przez uwalnianie endorfin. Korzystnie wpływa na koncentrację, kreatywność, produktywność. Równoważy nadmierne pobudzenie spowodowane czynnikami środowiska i spowalnia metabolizm
 
(V) Sztuczne słońce to również nowość w Polsce. W pomieszczeniu montuje się promienniki emitujące światło prawie takie samo jak naturalne słoneczne, o natężeniu do 30 tys. luksów. Pod sztucznym słońcem nawet w środku zimy można poczuć się jak na plaży w letni, bezchmurny dzień. Warto dodać, że nie ma tu szkodliwego promieniowania UV. Sztuczne słońce niesie ze sobą szereg korzyści, wśród których można wymienić: działanie przeciwdepresyjne, wspomaganie zdolności ochrony pigmentu skóry, leczenie problemów skórnych, wzmocnienie odporności, stymulowanie wytwarzanie witaminy D3, zapobieganie kruchości kości, poprawę krążenia krwi, łagodzenie bólów stawów i mięśni, wytwarzanie serotoniny w organizmie człowieka (hormonu szczęścia).
 
 


Polecamy

Nowy standard życia na emeryturze

Nowy standard życia na emeryturze

Leśny Dom Seniora to miejsce dobre dla każdej osoby w podeszłym wieku. To właśnie tam życie nabiera nowych, pięknych barw każdego dnia. Ośrodek jako pierwszy w Polsce łączy kompleksową, indywidualną opiekę i rehabilitację z nowoczesnym SPA oraz komfortowym wypoczynkiem. Wszystko to sprzyja zdrowiu i utrzymaniu jak najlepszej kondycji – zarówno ciała, jak i umysłu.
Czy radosny dom seniora w Polsce jest możliwy?

Czy radosny dom seniora w Polsce jest możliwy?

Nad polskimi domami opieki dla seniorów ciąży swoistego rodzaju fatum. Media pokazują obrazki zaniedbanych staruszków przywiązanych do kaloryfera, zniewolonych środkami farmaceutycznymi. Starsi rodzice straszeni są przez dorosłe dzieci „umieszczeniem w domu starców”. - Czy polski dom seniora może być inny, radosny? - Zapytaliśmy ekspertów opieki nad osobami starszymi Roberta i Monikę, którzy na przekór opiniom postanowili...
Kategorie
Opieka i rehabilitacja Transport medyczny Wczasy dla seniorów Sprzęt rehabilitacyjny Uniwersytety Trzeciego Wieku Dzienny Dom Senior-WIGOR Hospicja Poradnie geriatryczne Usługi opiekuńcze w domu Produkty medyczne
Wyszukaj obiekt