Gołębi Dwór Dom Seniora

kwatera prywatna

Gołębi Dwór Dom Seniora

Dokładny adres: ul. Kamień Mały 1C

Miejscowość: 14-200 Iława

Telefon: 885 045 554

Obsługa klientów w językach:

Polski Polski


"Każdy z Nas pragnie miłości, wyrozumiałości i akceptacji".

Oferta "Gołebiego Dworu" skierowana jest do osób, które potrzebują całodobowej opieki i pomocy w codziennych czynnościach życiowych, a także osób czujących się samotnie, szukającej pokrewnej duszy do aktywnego spędzania czasu wolnego w jesieni życia".

"Gołębi Dwór" otwarty został w kwietniu 2014 roku. Placówka usytuowana jest w Kamieniu Małym nad jeziorem Łabędź 5 km od miasta Iławy, która wraz z otulającym ją na obszarze 20 tysięcy hektarów Parkiem Krajobrazowym stanowi cenny fragment Zielonych Płuc Polski i jeden z najpiękniejszych zakątków Polski. Okolica „Gołębiego Dworu” sprzyja spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu, gdyż obiekt znajduje się jest nieopodal jeziora Łabędź. Dom jest nowoczesnym obiektem pozbawionym barier architektonicznych, o wysokim standardzie, ze wszystkimi udogodnieniami dla osób starszych i niepełnosprawnych.
Każdy może czuć się tam bezpiecznie, ponieważ  obiekt jest ogrodzony oraz wyposażony w:
- systemy alarmowe, przeciwpożarowe i przywoławcze,
- podjazdy dla niepełnosprawnych oraz windę, 
- dostosowane trakty komunikacyjne.

Dużym atutem domu seniora jest cicha, malownicza i kameralna okolica. Placówka posiada duży taras z którego możemy podziwiać widoki na jezioro, oraz piękne zielone lasy i pola.

Właściciele "Gołębiego Dworu" pragną, aby każdy Pensjonariusz czuł się tam jak w swoim rodzinnym domu, otoczony ciepłem i miłością. Za cel postawili sobie zapewnienie swoim Pensjonariuszom kompleksowej opieki na najwyższym poziomie, którą nadzoruje karda koordynująca w osobie menadżera i koordynatora medycznego.

W ramach działanialności Domu Seniora znajdują się pobyty długoterminowe i krótkoterminowe dla osób starszych, przewlekle somatycznie chorych, w ramach których świadczona jest:
​- opieka lekarska i pielęgniarska,
- opieka bytowa,
- rehabilitacja ruchowa,
- rehabilitacja funkcji poznawczych,
- rehabilitacja po wszczepieniu endoprotezy, po udarach i wylewach,
- aktywizacja społeczna,
- animacja czasu wolnego,
- ciepła, miła i przyjazna atmosfera.

Placówka dysponuje wygodnymi pokojami do wyboru 1,2,3-osobowymi. Każdy pokój wyposażony jest w łazienki, dostosowane są dla osób niepełnosprawnych, telewizor i radio, system przywoływania.  

W Domu Seniora pracuje starannie dobrany personel. Są to ludzie z odpowiednim doświadczeniem i przygotowaniem. Najważniejsze jednak jest serce  i troska oraz wyrozumiałość jaką kadra wykazuje by zapewnić Pensjonariuszom Dom z prawdziwego zdarzenia.

O stan ducha i zdrowia dbają:
- opiekunowie, którzy z wielką troską oraz zaangażowaniem pomagają Pensjonariuszom w codziennych zabiegach pielęgnacyjnych i wszelkich aktywnościach dnia codziennego;
- kadra medyczna, czuwająca 24 godziny na dobę nad bezpieczeństwem i zdrowiem Pensjonariuszy, wykazuje się oprócz doświadczenia zawodowego ogromnymi pokładami empatii, ciepła  i poczucia humoru;
- terapeuta zajęciowy z wieloletnim oraz wszechstronnym doświadczeniem dba o aktywne spędzanie czasu wolnego m.in. w formie różnorodnych gier, przy zastosowaniu muzykoterapii, ergoterapii, zapachoterapii, zajęć tanecznych oraz prac manualnych- rękodzieła;
-  rehabilitanci z wieloletnim doświadczeniem. Rehabilitacja dostosowania jest indywidualnie do potrzeb i możliwości Pensjonariuszy. Posiadamy profesjonalnie wyposażoną salę do rehabilitacji. Posiadamy doświadczenie w rehabilitacji osób po wszczepieniu endoprotezy, oraz osób po udarach i wylewach.

W Domu Seniora regularnie odprawiane są również Msze Święte.

Źródło: www.golebidwor.pl


Polecamy

Nowy standard życia na emeryturze

Nowy standard życia na emeryturze

Leśny Dom Seniora to miejsce dobre dla każdej osoby w podeszłym wieku. To właśnie tam życie nabiera nowych, pięknych barw każdego dnia. Ośrodek jako pierwszy w Polsce łączy kompleksową, indywidualną opiekę i rehabilitację z nowoczesnym SPA oraz komfortowym wypoczynkiem. Wszystko to sprzyja zdrowiu i utrzymaniu jak najlepszej kondycji – zarówno ciała, jak i umysłu.
Czy radosny dom seniora w Polsce jest możliwy?

Czy radosny dom seniora w Polsce jest możliwy?

Nad polskimi domami opieki dla seniorów ciąży swoistego rodzaju fatum. Media pokazują obrazki zaniedbanych staruszków przywiązanych do kaloryfera, zniewolonych środkami farmaceutycznymi. Starsi rodzice straszeni są przez dorosłe dzieci „umieszczeniem w domu starców”. - Czy polski dom seniora może być inny, radosny? - Zapytaliśmy ekspertów opieki nad osobami starszymi Roberta i Monikę, którzy na przekór opiniom postanowili...
Kategorie
Opieka i rehabilitacja Transport medyczny Wczasy dla seniorów Sprzęt rehabilitacyjny Uniwersytety Trzeciego Wieku Dzienny Dom Senior-WIGOR Hospicja Poradnie geriatryczne Usługi opiekuńcze w domu Produkty medyczne
Wyszukaj obiekt