Stowarzyszenie Hospicjum Łódzkie

Hospicja

Stowarzyszenie Hospicjum Łódzkie

Dokładny adres: ul. Jaracza 55

Miejscowość: 90-251 Łódź

Telefon: 42 637 90 24

Obsługa klientów w językach:

Angielski Angielski
Polski Polski


Stowarzyszenie Hospicjum Łódzkie jest działającą od 1992 r. organizacją pożytku publicznego, wpisaną do Rejestru KRS
pod nr 0000 137 523.
 

Zajmuje się pomocą dla osób nieuleczalnie chorych i ich rodzin.
 
Przedmiotem działalności Stowarzyszenia Hospicjum Łódzkie jest w szczególności opieka medyczna dla nieuleczalnie chorych i ich rodzin, działalność edukacyjna, organizowanie imprez charytatywnych, pomocy psychologicznej, materialnej oraz rzeczowej dla osób chorych i ich rodzin.
 
Przy Stowarzyszeniu Hospicjum Łódzkie funkcjonuje Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej składający się z Hospicjum Domowego oraz Poradni Medycyny Paliatywnej. Niesie on pomoc w domu chorym z zaawansowaną chorobą nowotworową.
 
Jednostka posiada kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, ale opierając się na pracy woluntaryjnej zapewnia opiekę medyczną dla około 20% chorych ponad kontrakt. W chwili obecnej w NZOZ-ie pracuje 10 lekarzy i 12 pielęgniarek mających duże doświadczenie w zakresie medycyny paliatywnej. Do dyspozycji pacjentów jest również psycholog, rehabilitant oraz kapelan.
Do Placówki przyjmowani są pacjenci z rozpoznaną, nie poddającą się leczeniu zaawansowaną chorobą nowotworową lub inną chorobą przewlekłą.
 
Warunkiem przyjęcia do:
- hospicjum domowego jest ukończenie leczenia przyczynowego;
- poradni medycyny paliatywnej rozpoznana zaawansowana choroba nowotworowa. Z poradni mogą również korzystać pacjenci leczeni onkologicznie.
 
Warunkiem objęcia opieką jest doręczenie prawidłowo wypełnionego skierowania do Zakładu przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego oraz dokumentu potwierdzającego chorobę.
 
Wizyty i porady ustalane są na podstawie stanu chorego, natężenia objawów chorobowych, potrzeb i zgłoszeń pacjenta oraz jego rodziny.

Placówka zapewnia nieodpłatnie opiekę zespołu hospicjum domowego 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.
 
Porady lekarskie w Poradni Medycyny Paliatywnej udzielane są:
we wtorki w godz. 10.00-14.00
w środy w godz.12.00-15.00
w czwartki w godz. 10.00-17.00
po uprzednim zapisaniu się na wizytę.
 
Pacjentom NZOZ-u nieodpłatnie wypożyczamy: wózki inwalidzkie, toalety przenośne, łóżka rehabilitacyjne, materace p/odleżynowe, balkoniki, chodziki, koncentratory tlenu, pompy infuzyjne, ssaki oraz inny niezbędny sprzęt medyczny.
 
Sekretariat NZOZ przyjmuje pacjentów od poniedziałku do piątku w godz. 08.00-16.00
nr tel.: 509 603 003 lub 42 637 90 24.
 

Nadrzędnym celem Stowarzyszenia jest budowa pierwszego w Łodzi hospicjum stacjonarnego.

 
Zachęcamy Wszystkich do wsparcia działalności statutowej Stowarzyszenia Hospicjum Łódzkie.
Można to zrobić na wiele sposobów: wspierając wolontarystycznie Organizację, przekazując dary rzeczowe oraz środki finansowe.
Osoby chcące wspomóc Hospicjum proszone są o wpłaty na konto bankowe:
 
Nr konta:
PKO BP 77 1020 3352 0000 1902 0010 5346
Można przekazać również swój 1 % podatku

 

 Źródło: www.hospicjum.sns.pl


Polecamy

Nowy standard życia na emeryturze

Nowy standard życia na emeryturze

Leśny Dom Seniora to miejsce dobre dla każdej osoby w podeszłym wieku. To właśnie tam życie nabiera nowych, pięknych barw każdego dnia. Ośrodek jako pierwszy w Polsce łączy kompleksową, indywidualną opiekę i rehabilitację z nowoczesnym SPA oraz komfortowym wypoczynkiem. Wszystko to sprzyja zdrowiu i utrzymaniu jak najlepszej kondycji – zarówno ciała, jak i umysłu.
Czy radosny dom seniora w Polsce jest możliwy?

Czy radosny dom seniora w Polsce jest możliwy?

Nad polskimi domami opieki dla seniorów ciąży swoistego rodzaju fatum. Media pokazują obrazki zaniedbanych staruszków przywiązanych do kaloryfera, zniewolonych środkami farmaceutycznymi. Starsi rodzice straszeni są przez dorosłe dzieci „umieszczeniem w domu starców”. - Czy polski dom seniora może być inny, radosny? - Zapytaliśmy ekspertów opieki nad osobami starszymi Roberta i Monikę, którzy na przekór opiniom postanowili...
Kategorie
Opieka i rehabilitacja Transport medyczny Wczasy dla seniorów Sprzęt rehabilitacyjny Uniwersytety Trzeciego Wieku Dzienny Dom Senior-WIGOR Hospicja Poradnie geriatryczne Usługi opiekuńcze w domu Produkty medyczne
Wyszukaj obiekt