Fundacja Podlaskie Hospicjum Onkologiczne p.w. Proroka Eliasza

Hospicja

Fundacja Podlaskie Hospicjum Onkologiczne p.w. Proroka Eliasza

Dokładny adres: Nowa Wola 89

Miejscowość: 16-050 Nowa Wola

Telefon: 48 511 878 881

Strona internetowa: http://hospicjumpodlasie.pl/

hospicjum.podlasie@op.pl

Obsługa klientów w językach:

Angielski Angielski
Polski Polski

Polecane

 

„Dla Hospicjum - Dla Życia".

Fundacja PHO z siedzibą w Nowej Woli prowadzi społeczne Hospicjum Domowe na wiejskich obszarach wschodniego Podlasia, ubogich w ośrodki hospicyjne, z dala od większych miast. Fundacja niesie bezpłatną pomoc osobom nieuleczalnie chorym, aby mogły godnie przeżyć ostatnie miesiące swego życia. Celem i misją Fundacji jest także pomoc rodzinom Podopiecznych oraz innym osobom pracującym z chorymi u kresu życia - personelowi medycznemu i wolontariuszom.

Pomysł założenia Fundacji Podlaskie Hospicjum Onkologiczne zrodził się z doświadczeń pracy jej Założycieli z osobami nieuleczalnie chorymi w szpitalu, hospicjach i w ich domach. Potrzeba poszanowania godności osób u kresu życia, konieczność udzielenia im profesjonalnej opieki i pomocy medycznej zainspirowała twórców Fundacji do jej powołania.

W podlaskiej wsi Nowa Wola zaadaptowany został dla potrzeb Fundacji budynek podarowany przez prawosławną parafię. Stworzone zostało tam miejsce, które stało się siedzibą Hospicjum Domowego i Warsztatu Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych z regionu.

Od 1 lipca 2015 r. Warsztat Terapii Zajęciowej działa niezależnie w ramach Fundacji Nowa Wola.

Fundacja Podlaskie Hospicjum Onkologiczne realizuje swoje cele statutowe w ramach działalności Hospicjum Domowego z Poradnią Medycyny Paliatywnej pw. Proroka Eliasza w Nowej Woli.  Zostało ono powołane do życia decyzją Zarządu Fundacji PHO dnia 1 czerwca 2012 r. Od samego początku działa jako hospicjum społeczne, bez kontraktu z NFZ. Swoją działalność może kontynuować tylko dzięki datkom ludzi dobrej woli i 1% podatku.
 

Dla Pacjenta

Hospicjum Proroka Eliasza prowadzi działalność na terenie pięciu gmin: Michałowo, Gródek, Narew, Narewka i Zabłudów. W domu Pacjenta odwiedzają go lekarz, pielęgniarka, fizjoterapeuta i psycholog. Opieka personelu medycznego jest dla podopiecznych Hospicjum nieodpłatna.

Hospicjum prowadzi też wypożyczalnię sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego (łóżka, wózki, kule, inhalatory i inne) dla podopiecznych Hospicjum.
Sprzęt jest wypożyczany i przyjmowany do zwrotu we środy w godz. 9.00 - 13.00 lub w szczególnych przypadkach w inny dzień po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym: 85 633 37 34

Aby zgłosić osobę do Hospicjum Domowego pw. Proroka Eliasza w Nowej Woli należy:
1. Przygotować następujące dokumenty:
- skierowanie od lekarza rodzinnego, onkologa, chirurga lub innego specjalisty
- dowód osobisty osoby zgłaszanej
- legitymację ubezpieczeniową osoby zgłaszanej
- kartę informacyjną z ostatniego pobytu w szpitalu osoby zgłaszanej
- dowód osobisty osoby zgłaszającej 
 
2. Zadzwonić pod numer 85 633 37 34 lub 511 878 881 i umówić się na zarejestrowanie pacjenta w siedzibie Hospicjum (budynek dawnej szkoły w centrum Nowej Woli na skrzyżowaniu dróg) od poniedziałku do czwartku w godzinach 9.00 - 13.00.
 
Marzeniem Założycieli Fundacji jest, aby na Podlasiu promieniującym szacunkiem dla życia i tolerancją, gdzie od wieków współistnieją różne kultury i religie, powstało miejsce, do którego zapraszane będą także osoby spoza regionu.

CELE Fundacji:
1. Wszelkie działania podejmowane na rzecz godnego życia w chorobie i godnego umierania.
2. Organizowanie i udzielanie kompleksowej opieki (m/innymi: medycznej, duchowej, psychologicznej, socjalnej) osobom dorosłym w terminalnej fazie choroby, szczególnie choroby nowotworowej, oraz chorym nieuleczalnie w ich domach.
3. Udzielanie pomocy rodzinom i szkolenie ich w sprawowaniu opieki nad chorymi w terminalnej fazie choroby, szczególnie choroby nowotworowej, pozostającymi w domach i hospitalizowanymi.
4. Organizacja kompleksowej opieki nad chorymi w terminalnej fazie choroby, szczególnie nowotworowej, wymagającymi hospitalizacji ze względów medycznych bądź socjalnych i prowadzenie hospicjum stacjonarnego dla chorych wymagających hospitalizacji, opieki i leczenia w warunkach oddziału opieki paliatywnej.
5. Wspieranie rodzin osób chorych i osieroconych.
6. Edukacja społeczności lokalnej, chorych i ich rodzin, propagowanie idei opieki hospicyjnej i szacunku dla życia.
7. Działalność edukacyjna dla osób pomagających chorym i ich rodzinom, w tym dla personelu medycznego.
8. Promocja i organizacja wolontariatu.
9. Działalność charytatywna.
 
Dane Fundacji:
Fundacja Podlaskie Hospicjum Onkologiczne
Nowa Wola 89, 16-050 Michałowo
KRS: 0000328837
REGON: 141854632
NIP: 7010189793
Nr konta: 52 8060 0004 0551 0139 2000 0010

Źródło: dane pochodzą ze strony Fundacji www.hospicjumpodlasie.pl
 
Ładowanie mapy...
Poleć ten obiekt:
Poinformuj właściciela, że ofertę znalazłeś na portalu: https://przyjazniseniorom.com


Odśwież kod
Dane kontaktowe:

Poinformuj właściciela, że ofertę znalazłeś na portalu https://przyjazniseniorom.com/

Fundacja Podlaskie Hospicjum Onkologiczne p.w. Proroka Eliasza
Nowa Wola 89
16-050 Nowa Wola

48 511 878 881 http://hospicjumpodlasie.pl/
Kategorie
Opieka i rehabilitacja Transport medyczny Wczasy dla seniorów Sprzęt rehabilitacyjny Uniwersytety Trzeciego Wieku Dzienny Dom Senior-WIGOR Hospicja Poradnie geriatryczne Usługi opiekuńcze w domu Produkty medyczne
Wyszukaj obiekt