Słoneczniki Ośrodek Opiekuńczo-Rehabilitacyjny

Opieka i rehabilitacja

Słoneczniki Ośrodek Opiekuńczo-Rehabilitacyjny

Dokładny adres: ul. Trzebnicka 43

Miejscowość: 55-120 Oborniki Śląskie

Telefon: 71 310 11 94

Obsługa klientów w językach:

Niemiecki Niemiecki
Polski Polski


Nasz Ośrodek jest położony w zabytkowym kompleksie parkowym z własnym ogrodem. Otoczenie zieleni i kwiatów sprawia że pobyt tutaj, oprócz korzyści leczniczych, jest dobrym miejscem wypoczynku i rekreacji.
 
Świadczymy usługi w zakresie pielęgnacji i opieki dla osób wymagających stacjonarnej długoterminowej opieki pielęgnacyjnej i pielęgniarskiej w naszym zakładzie, jak i opieki u pacjenta w domu. Jednocześnie świadczymy usługi rehabilitacji ogólnoustrojowej pacjentów przebywających w naszym Ośrodku.

Na co dzień przez całą dobę o naszych pacjentów troszczą się doświadczone pielęgniarki i opiekunki medyczne z wieloletnią praktyką. Pełne zaangażowania, serca i uśmiechu. Nad stanem zdrowia pacjentów przez całą dobę czuwają lekarze interniści znający problematykę geriatrii. Ponadto w zależności od potrzeb zapewniamy konsultacje lekarzy specjalistów psychiatry, chirurga, neurologa i psychologa. W ciągu dnia pacjenci korzystają z planowanych zabiegów rehabilitacyjnych prowadzony przez zespół doświadczonych fizjoterapeutów.
 
Pacjenci przebywają w salach 1,2 lub 3-osobowych z własnymi węzłami sanitarnymi. Na terenie budynku znajduje się sala dziennego pobytu, zaopatrzona w TV, gdzie w ciągu dnia prowadzone są zajęcia terapii zajęciowej. Dla uatrakcyjnienia pobytu co pewien czas odbywają się wieczorki okolicznościowe, przepiękne występy chóru dziecięcego pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 3, oraz występy teatrzyku dziecięcego. W pogodne dni nasi pacjenci maja możliwość korzystania z tarasu i spacerów na świeżym powietrzu na terenie ogrodu. W pogodne dni nasi pacjenci maja możliwość korzystania z tarasu i spacerów na świeżym powietrzu na terenie ogrodu​.​
 
Miła i serdeczna atmosfera, profesjonalna opieka, smaczne domowe posiłki powodują, że pobyt u nas daje poczucie bezpieczeństwa, troski i ciepła.

Placówka świadczy usługi w ramach kontraktu z NFZ.
 


Polecamy

Nowy standard życia na emeryturze

Nowy standard życia na emeryturze

Leśny Dom Seniora to miejsce dobre dla każdej osoby w podeszłym wieku. To właśnie tam życie nabiera nowych, pięknych barw każdego dnia. Ośrodek jako pierwszy w Polsce łączy kompleksową, indywidualną opiekę i rehabilitację z nowoczesnym SPA oraz komfortowym wypoczynkiem. Wszystko to sprzyja zdrowiu i utrzymaniu jak najlepszej kondycji – zarówno ciała, jak i umysłu.
Czy radosny dom seniora w Polsce jest możliwy?

Czy radosny dom seniora w Polsce jest możliwy?

Nad polskimi domami opieki dla seniorów ciąży swoistego rodzaju fatum. Media pokazują obrazki zaniedbanych staruszków przywiązanych do kaloryfera, zniewolonych środkami farmaceutycznymi. Starsi rodzice straszeni są przez dorosłe dzieci „umieszczeniem w domu starców”. - Czy polski dom seniora może być inny, radosny? - Zapytaliśmy ekspertów opieki nad osobami starszymi Roberta i Monikę, którzy na przekór opiniom postanowili...
Kategorie
Opieka i rehabilitacja Transport medyczny Wczasy dla seniorów Sprzęt rehabilitacyjny Uniwersytety Trzeciego Wieku Dzienny Dom Senior-WIGOR Hospicja Poradnie geriatryczne Usługi opiekuńcze w domu Produkty medyczne
Wyszukaj obiekt