Jurajskie Centrum Seniora „Jak w domu”

Domy seniora

Jurajskie Centrum Seniora „Jak w domu”

Dokładny adres: ul. Kościuszki 107

Miejscowość: 42-440 Ogrodzieniec

Telefon: 780 122 001; 664 867 260

Strona internetowa: www.jakwdomu.com.pl

info@jakwdomu.com.pl;

Obsługa klientów w językach:

Polski Polski

Polecane

„Jesteśmy otwarci na Państwa propozycje, aby wspólnie - jak w rodzinie - umilać sobie czas”.


Jurajskie Centrum Seniora „Jak w domu” mieści się w pięknej, spokojnej okolicy na obrzeżach miejscowości Ogrodzieniec.
 
Ogrodzieniec to miasto położone między Krakowem a Częstochową. To właśnie tu można zwiedzać ruiny średniowiecznego zamku, zrekonstruowany gród na górze Birów. Tu również znajduje się doskonała baza wypadowa zarówno dla wycieczek pieszych, jak i rowerowych czy autokarowych.
W niedalekiej okolicy zlokalizowane są: zamki w Bobolicach, Mirowie, Smoleniu, Będzinie, szlaki turystyczne wiodące wśród wapiennych skał. Na uwagę zasługuje również fakt, że właśnie w tym miejscu przez Ogrodzieniec wiedzie nowy Transjurajski Szlak Konny. Okoliczne lasy kuszą grzybiarzy, stawy w dzielnicy Ogrodzieńca - Józefowie są gratką dla zapalonych wędkarzy. W Ogrodzieńcu prężnie działa również Koło Wędkarskie oraz Stowarzyszenie Rekreacyjno-Wędkarskie. Ponadto, przy Miejsko–Gminnym Ośrodku Kultury działają: zespoły muzyczne, chór seniorów, kółka zainteresowań czy Uniwersytet Trzeciego Wieku, gdzie Pensjonariusze Jurajskiego Centrum Seniora „Jak w domu” mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

Ogrodzieniec słynie również z niezwykłych zabytków architektury sakralnej - licznych przydrożnych kapliczek czy Kościoła p.w. Przemienienia Pańskiego z 1787 r., w którym codziennie odbywają się msze święte celebrowane przez księży, służących swoją rada i pomocą w sprawach duchowych dla Pensjonariuszy ośrodka.
 

Dla Kogo?

Jurajskie Centrum Seniora „Jak w domu” to przede wszystkim miejsce dla osób dotkniętych chorobą Alzheimera, demencją, chorobą Parkinsona. Opiekę znajdą tam również osoby w podeszłym wieku oraz osoby niepełnosprawne, poszukujące spokoju, komfortu, profesjonalnej opieki wraz z ciepłem rodzinnym. Ze względu na okoliczności życiowe osoby te zostały jednak same i aby pokonać trudy codzienności zdecydują się zamieszkać w tym uroczym zakątku Jury Krakowsko - Częstochowskiej. Zamieszkać po to, by móc znowu cieszyć się nową, większą rodziną. Pracownicy Centrum dokładają wszelkich starań, aby ośrodek zapewniał komfortowe warunki, zadowolenie, poczucie godności, serdeczną i rodzinną atmosferę. Cały Personel dba o zabezpieczanie indywidualnych potrzeb Mieszkańców domu seniora, tak, aby „jesień życia” była pięknym etapem, wypełnionym poczuciem szczęścia, radości i spełnienia.
Ze względu na specyfikę Jurajskiego Centrum Seniora „Jak w domu” ośrodek gotowy jest na przyjęcie osób w podeszłym wieku i osób niepełnosprawnych, z różnymi schorzeniami, wymagających częściowej pomocy ze względu na niepełnosprawność ruchową po uprzedniej konsultacji medycznej.
 

Opieka

W ramach oferty Jurajskiego Centrum Seniora „Jak w domu” w Ogrodzieńcu znajdują się pobyty krótkoterminowe, przydatne w niespodziewanych okolicznościach oraz pobyty długoterminowe, gdzie podpisywana jest wstępna umowa na okres jednego miesiąca w celu aklimatyzacji Pensjonariusza.
 
W ramach opieki nad Seniorami Centrum zapewnia:
- opiekę lekarską oraz pomoc w umówieniu wizyt z dowozem do lekarzy specjalistów;
- całodobową opiekę pielęgniarską: codziennie wykwalifikowany Personel opiekuje się Pensjonariuszami, pomagając w codziennych małych i wielkich sprawach.
 
W skład kadry Centrum wchodzą wyłącznie osoby z doświadczeniem w opiece nad osobami w podeszłym wieku, osobami niepełnosprawnymi.

Codzienne wyżywienie składa się z 5 posiłków, dostosowanych do zbilansowanej lub indywidualnej diety ustalonej przez lekarza.

Ponadto, Centrum swoim Pensjonariuszom zapewnia: usprawnienia ruchowe, usługi fizjoterapeutyczne, masaże, terapię zajęciową, badania diagnostyczne oraz opiekę psychologiczną. Istnieje również możliwość zamówienia zabiegów rehabilitacyjnych za dodatkową opłatą.
 

Budynek

Budynek Jurajskiego Centrum Seniora „Jak w domu” to udoskonalony i zmodernizowany obiekt usytuowany nieopodal kompleksów leśnych, jurajskich ostańców oraz średniowiecznego Zamku. Panujący tam mikroklimat pozwala w ciszy i spokoju obcować z pięknem przyrody.

Na uwagę zasługuje również rozległy kompleks parkowy należących do Jurajskiego Centrum Seniora z pięknymi altankami, alejami spacerowymi i dwoma oczkami wodnymi. Umożliwia on Pensjonariuszom spacery, aktywne spędzanie wolnego czasu oraz korzystanie ze świeżego powietrza, w dowolnie wybranej chwili. Natomiast w okresie wiosenno-letnim kompleks ten stanowi doskonałe miejsce odwiedzin i spotkań ze znajomymi czy rodziną. W tym miejscu należy podkreślić, że na terenie Ośrodka znajduje się plac zabaw dla dzieci, gdzie najmłodsi odwiedzający mogą przyjemnie spędzić czas.

W Jurajskim Centrum Seniora „Jak w domu” znajdują się: pokój pobytu dziennego służący również jako jadalnia, sala rekreacyjna czy sala gimnastyczna z bezpieczną nawierzchnią. Dla chętnych Pensjonariuszy ośrodek udostępnia również kuchnię, w której dzięki pomocy Personelu Mieszkańcy domu seniora mogą realizować swoje fantazje kulinarne.

Pensjonariusze Centrum mają możliwość zorganizowania imienin, urodzin i innych uroczystości. Do dyspozycji Mieszkańców ośrodka oddane są sala bankietowa lub miejsce w parku należącym do Centrum w jednej z zadaszonych altan. Pracownicy Ośrodka organizują również swoim Podopiecznym: wieczorki taneczne, koncerty, projekcje filmów czy wieczory poezji.
 
Ośrodek do dyspozycji Pensjonariuszy oddaje 36 miejsc położonych na parterze z indywidualnymi łazienkami dostosowanymi do potrzeb osób starszych czy niepełnosprawnych. Są to pokoje 1, 2 i 3 osobowe, w pełni wyposażone, z sygnalizacją przyzywowo-przywoławczą, z indywidualną organizacją przestrzeni dostosowaną do potrzeb i wymagań zdrowotnych.
 
W niedalekiej przyszłości Właściciele placówki planują oddać kolejne 44 miejsca na piętrze ośrodka, tuż po zakończeniu prac modernizacji budynku pod względem niwelacji barier architektonicznych.
 

Dlaczego warto wybrać Centrum?

W Jurajskim Centrum Seniora „Jak w domu” każdy Podopieczny znajdzie  miłą atmosferę, przyjazne warunki mieszkaniowe i żywieniowe dostosowane do potrzeb, a przede wszystkim cierpliwy i sympatyczny zespół ludzi, którzy wiedzą, że dla osoby starszej liczy się nie tylko komfort życia, ale również komfort psychiczny: uśmiech, spokój, bezpieczeństwo.
 
Ośrodek zapewnia dostęp do terenów zielonych, alejek, altanek, oczka wodnego. Pośród zieleni parku należącego do Centrum wkomponowany został grill. Właściciele ośrodka swoim Mieszkańcom proponują również piesze i autokarowe jednodniowe wycieczki krajoznawczo-turystyczne.
 

Procedura przyjęcia

Osoby zainteresowane zamieszkaniem lub pobytem w Jurajskim Centrum Seniora „Jak w domu” powinny zapoznać się z zasadami postępowania w trakcie przyjęcia nowego Pensjonariusza i załączonymi wskazanymi poniżej dokumentami. Dodatkowe informacje udzielane są:
- telefonicznie pod nr: 780 122 001; 664 867 260; 32 67 35 124. 
- za pośrednictwem poczty elektronicznej pisząc pod następujące adresy e-mail: info@jakwdomu.com.pl; opiekajakwdomu@onet.eu.
 
Dokumenty wymagane przy przyjęciu do Jurajskiego Centrum Seniora w Ogrodzieńcu:
- podpisanie Umowy cywilno-prawnej,
- kwestionariusz osobowy Mieszkańca,
- dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość Wnioskodawcy,
- orzeczenie o stopniu niepełnosprawności,
- dokumentacja medyczna Pensjonariusza.
 
Udogodnienia
  • Dostęp do telefonu Dostęp do telefonu
  • Internet WiFi Internet WiFi
  • Możliwośc odpoczynku na powietrzu Możliwośc odpoczynku na powietrzu
  • Opieka medyczna Opieka medyczna
  • Sąsiedztwo lasu Sąsiedztwo lasu
  • Winda Winda
Ładowanie mapy...
Poleć ten obiekt:
Poinformuj właściciela, że ofertę znalazłeś na portalu: https://przyjazniseniorom.com


Odśwież kod
Dane kontaktowe:

Poinformuj właściciela, że ofertę znalazłeś na portalu https://przyjazniseniorom.com/

Jurajskie Centrum Seniora „Jak w domu”
ul. Kościuszki 107
42-440 Ogrodzieniec

780 122 001; 664 867 260 www.jakwdomu.com.pl
Kategorie
Domy seniora Opieka i rehabilitacja Transport medyczny Wczasy dla seniorów Sprzęt rehabilitacyjny Uniwersytety Trzeciego Wieku Dzienny Dom Senior-WIGOR Hospicja Mieszkania dla seniorów Poradnie geriatryczne Usługi opiekuńcze w domu Produkty medyczne
Wyszukaj obiekt
reklama