Jurajskie Centrum Seniora „Jak w domu”

kwatera prywatna

Jurajskie Centrum Seniora „Jak w domu”

Dokładny adres: ul. Kościuszki 107

Miejscowość: 42-440 Ogrodzieniec

Telefon: 780 122 001; 664 867 260

Obsługa klientów w językach:

Polski Polski


„Jesteśmy otwarci na Państwa propozycje, aby wspólnie - jak w rodzinie - umilać sobie czas”.


Jurajskie Centrum Seniora „Jak w domu” mieści się w pięknej, spokojnej okolicy na obrzeżach miejscowości Ogrodzieniec.
 
Ogrodzieniec to miasto położone między Krakowem a Częstochową. To właśnie tu można zwiedzać ruiny średniowiecznego zamku, zrekonstruowany gród na górze Birów. Tu również znajduje się doskonała baza wypadowa zarówno dla wycieczek pieszych, jak i rowerowych czy autokarowych.
W niedalekiej okolicy zlokalizowane są: zamki w Bobolicach, Mirowie, Smoleniu, Będzinie, szlaki turystyczne wiodące wśród wapiennych skał. Na uwagę zasługuje również fakt, że właśnie w tym miejscu przez Ogrodzieniec wiedzie nowy Transjurajski Szlak Konny. Okoliczne lasy kuszą grzybiarzy, stawy w dzielnicy Ogrodzieńca - Józefowie są gratką dla zapalonych wędkarzy. W Ogrodzieńcu prężnie działa również Koło Wędkarskie oraz Stowarzyszenie Rekreacyjno-Wędkarskie. Ponadto, przy Miejsko–Gminnym Ośrodku Kultury działają: zespoły muzyczne, chór seniorów, kółka zainteresowań czy Uniwersytet Trzeciego Wieku, gdzie Pensjonariusze Jurajskiego Centrum Seniora „Jak w domu” mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

Ogrodzieniec słynie również z niezwykłych zabytków architektury sakralnej - licznych przydrożnych kapliczek czy Kościoła p.w. Przemienienia Pańskiego z 1787 r., w którym codziennie odbywają się msze święte celebrowane przez księży, służących swoją rada i pomocą w sprawach duchowych dla Pensjonariuszy ośrodka.
 

Dla Kogo?

Jurajskie Centrum Seniora „Jak w domu” to przede wszystkim miejsce dla osób dotkniętych chorobą Alzheimera, demencją, chorobą Parkinsona. Opiekę znajdą tam również osoby w podeszłym wieku oraz osoby niepełnosprawne, poszukujące spokoju, komfortu, profesjonalnej opieki wraz z ciepłem rodzinnym. Ze względu na okoliczności życiowe osoby te zostały jednak same i aby pokonać trudy codzienności zdecydują się zamieszkać w tym uroczym zakątku Jury Krakowsko - Częstochowskiej. Zamieszkać po to, by móc znowu cieszyć się nową, większą rodziną. Pracownicy Centrum dokładają wszelkich starań, aby ośrodek zapewniał komfortowe warunki, zadowolenie, poczucie godności, serdeczną i rodzinną atmosferę. Cały Personel dba o zabezpieczanie indywidualnych potrzeb Mieszkańców domu seniora, tak, aby „jesień życia” była pięknym etapem, wypełnionym poczuciem szczęścia, radości i spełnienia.
Ze względu na specyfikę Jurajskiego Centrum Seniora „Jak w domu” ośrodek gotowy jest na przyjęcie osób w podeszłym wieku i osób niepełnosprawnych, z różnymi schorzeniami, wymagających częściowej pomocy ze względu na niepełnosprawność ruchową po uprzedniej konsultacji medycznej.
 

Opieka

W ramach oferty Jurajskiego Centrum Seniora „Jak w domu” w Ogrodzieńcu znajdują się pobyty krótkoterminowe, przydatne w niespodziewanych okolicznościach oraz pobyty długoterminowe, gdzie podpisywana jest wstępna umowa na okres jednego miesiąca w celu aklimatyzacji Pensjonariusza.
 
W ramach opieki nad Seniorami Centrum zapewnia:
- opiekę lekarską oraz pomoc w umówieniu wizyt z dowozem do lekarzy specjalistów;
- całodobową opiekę pielęgniarską: codziennie wykwalifikowany Personel opiekuje się Pensjonariuszami, pomagając w codziennych małych i wielkich sprawach.
 
W skład kadry Centrum wchodzą wyłącznie osoby z doświadczeniem w opiece nad osobami w podeszłym wieku, osobami niepełnosprawnymi.

Codzienne wyżywienie składa się z 5 posiłków, dostosowanych do zbilansowanej lub indywidualnej diety ustalonej przez lekarza.

Ponadto, Centrum swoim Pensjonariuszom zapewnia: usprawnienia ruchowe, usługi fizjoterapeutyczne, masaże, terapię zajęciową, badania diagnostyczne oraz opiekę psychologiczną. Istnieje również możliwość zamówienia zabiegów rehabilitacyjnych za dodatkową opłatą.
 

Budynek

Budynek Jurajskiego Centrum Seniora „Jak w domu” to udoskonalony i zmodernizowany obiekt usytuowany nieopodal kompleksów leśnych, jurajskich ostańców oraz średniowiecznego Zamku. Panujący tam mikroklimat pozwala w ciszy i spokoju obcować z pięknem przyrody.

Na uwagę zasługuje również rozległy kompleks parkowy należących do Jurajskiego Centrum Seniora z pięknymi altankami, alejami spacerowymi i dwoma oczkami wodnymi. Umożliwia on Pensjonariuszom spacery, aktywne spędzanie wolnego czasu oraz korzystanie ze świeżego powietrza, w dowolnie wybranej chwili. Natomiast w okresie wiosenno-letnim kompleks ten stanowi doskonałe miejsce odwiedzin i spotkań ze znajomymi czy rodziną. W tym miejscu należy podkreślić, że na terenie Ośrodka znajduje się plac zabaw dla dzieci, gdzie najmłodsi odwiedzający mogą przyjemnie spędzić czas.

W Jurajskim Centrum Seniora „Jak w domu” znajdują się: pokój pobytu dziennego służący również jako jadalnia, sala rekreacyjna czy sala gimnastyczna z bezpieczną nawierzchnią. Dla chętnych Pensjonariuszy ośrodek udostępnia również kuchnię, w której dzięki pomocy Personelu Mieszkańcy domu seniora mogą realizować swoje fantazje kulinarne.

Pensjonariusze Centrum mają możliwość zorganizowania imienin, urodzin i innych uroczystości. Do dyspozycji Mieszkańców ośrodka oddane są sala bankietowa lub miejsce w parku należącym do Centrum w jednej z zadaszonych altan. Pracownicy Ośrodka organizują również swoim Podopiecznym: wieczorki taneczne, koncerty, projekcje filmów czy wieczory poezji.
 
Ośrodek do dyspozycji Pensjonariuszy oddaje 36 miejsc położonych na parterze z indywidualnymi łazienkami dostosowanymi do potrzeb osób starszych czy niepełnosprawnych. Są to pokoje 1, 2 i 3 osobowe, w pełni wyposażone, z sygnalizacją przyzywowo-przywoławczą, z indywidualną organizacją przestrzeni dostosowaną do potrzeb i wymagań zdrowotnych.
 
W niedalekiej przyszłości Właściciele placówki planują oddać kolejne 44 miejsca na piętrze ośrodka, tuż po zakończeniu prac modernizacji budynku pod względem niwelacji barier architektonicznych.
 

Dlaczego warto wybrać Centrum?

W Jurajskim Centrum Seniora „Jak w domu” każdy Podopieczny znajdzie  miłą atmosferę, przyjazne warunki mieszkaniowe i żywieniowe dostosowane do potrzeb, a przede wszystkim cierpliwy i sympatyczny zespół ludzi, którzy wiedzą, że dla osoby starszej liczy się nie tylko komfort życia, ale również komfort psychiczny: uśmiech, spokój, bezpieczeństwo.
 
Ośrodek zapewnia dostęp do terenów zielonych, alejek, altanek, oczka wodnego. Pośród zieleni parku należącego do Centrum wkomponowany został grill. Właściciele ośrodka swoim Mieszkańcom proponują również piesze i autokarowe jednodniowe wycieczki krajoznawczo-turystyczne.
 

Procedura przyjęcia

Osoby zainteresowane zamieszkaniem lub pobytem w Jurajskim Centrum Seniora „Jak w domu” powinny zapoznać się z zasadami postępowania w trakcie przyjęcia nowego Pensjonariusza i załączonymi wskazanymi poniżej dokumentami. Dodatkowe informacje udzielane są:
- telefonicznie pod nr: 780 122 001; 664 867 260; 32 67 35 124. 
- za pośrednictwem poczty elektronicznej pisząc pod następujące adresy e-mail: info@jakwdomu.com.pl; opiekajakwdomu@onet.eu.
 
Dokumenty wymagane przy przyjęciu do Jurajskiego Centrum Seniora w Ogrodzieńcu:
- podpisanie Umowy cywilno-prawnej,
- kwestionariusz osobowy Mieszkańca,
- dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość Wnioskodawcy,
- orzeczenie o stopniu niepełnosprawności,
- dokumentacja medyczna Pensjonariusza.
 


Polecamy

Nowy standard życia na emeryturze

Nowy standard życia na emeryturze

Leśny Dom Seniora to miejsce dobre dla każdej osoby w podeszłym wieku. To właśnie tam życie nabiera nowych, pięknych barw każdego dnia. Ośrodek jako pierwszy w Polsce łączy kompleksową, indywidualną opiekę i rehabilitację z nowoczesnym SPA oraz komfortowym wypoczynkiem. Wszystko to sprzyja zdrowiu i utrzymaniu jak najlepszej kondycji – zarówno ciała, jak i umysłu.
Czy radosny dom seniora w Polsce jest możliwy?

Czy radosny dom seniora w Polsce jest możliwy?

Nad polskimi domami opieki dla seniorów ciąży swoistego rodzaju fatum. Media pokazują obrazki zaniedbanych staruszków przywiązanych do kaloryfera, zniewolonych środkami farmaceutycznymi. Starsi rodzice straszeni są przez dorosłe dzieci „umieszczeniem w domu starców”. - Czy polski dom seniora może być inny, radosny? - Zapytaliśmy ekspertów opieki nad osobami starszymi Roberta i Monikę, którzy na przekór opiniom postanowili...
Kategorie
Opieka i rehabilitacja Transport medyczny Wczasy dla seniorów Sprzęt rehabilitacyjny Uniwersytety Trzeciego Wieku Dzienny Dom Senior-WIGOR Hospicja Poradnie geriatryczne Usługi opiekuńcze w domu Produkty medyczne
Wyszukaj obiekt