Słoneczne Tarasy Dom Seniora

kwatera prywatna

Słoneczne Tarasy Dom Seniora

Dokładny adres: ul. Pod Zodiakiem 3/2

Miejscowość: 72-005 Przecław k. Szczecina

Telefon: 91 886 96 10

Obsługa klientów w językach:

Polski Polski


Dom Seniora Słoneczne Tarasy przeznaczony jest dla mieszkańców w podeszłym wieku, niepełnosprawnych i przewlekle chorych, którzy są otoczeni całodobową fachową opieką pielęgnacyjno-opiekuńczą w przyjaznych warunkach.

​Dom Seniora Słoneczne Tarasy łączy w sobie wiele funkcji:

Po pierwsze jest domem dla osób starszych, których stan zdrowia pozwala jeszcze na swobodne i samodzielne funkcjonowanie, ale ze względu na okoliczności życiowe zostali sami i żeby pokonać samotność zdecydowali się zamieszkać w Słonecznych Tarasach, po to, by móc znowu cieszyć się nową, większą rodziną i w gronie osób w podobnym wieku spędzić resztę swojego życia.
 
Po drugie Dom Seniora Słoneczne Tarasy jest domem dla osób obłożnie chorych – po udarach, zawałach, wypadkach, dla osób z otępieniem starczym i chorobą Alzheimera, dla tych wszystkich którzy wymagają całodobowej opieki pielęgnacyjnej, opieki pielęgniarskiej oraz stałej rehabilitacji przeprowadzonej przez wykwalifikowanych rehabilitantów.
 
Po trzecie Dom Seniora Słoneczne Tarasy proponuje pobyty czasowe dla tych osób, które wymagają całodobowej opieki, podczas krótkotrwałej nieobecności rodziny lub dla osób po leczeniu szpitalnym, aby w komfortowych warunkach i pod okiem wykwalifikowanej kadry opiekuńczej i lekarskiej mogli szybko wrócić do zdrowia lub poprawić swoją kondycję fizyczną.
 
Dom Seniora Słoneczne Tarasy oferuje również turnusy rehabilitacyjno – wypoczynkowe przeznaczone dla osób, które pragną skorzystać z bogatej oferty zabiegów rehabilitacyjnych, dzięki którym mogą podreperować swoje zdrowie. Podczas turnusu rehabilitacyjnego uczestnik ma zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie, opiekę pielęgniarską, medyczną oraz cały pakiet zabiegów wykonywanych w naszym Centrum Rehabilitacji Sprawny Kręgosłup, m.in. z dziedziny fizykoterapii, elektrostymulacji, krioterapii oraz różnego rodzaju  masaży.
 
Dom Seniora zapewnia swoim mieszkańcom całodobową opiekę wykwalifikowanej i doświadczonej kadry, opiekę lekarską – lekarza rodzinnego i możliwość skorzystania z konsultacji ortopedy i neurologa. Zapewnia domowe wyżywienie w postaci 4 posiłków, z uwzględnieniem preferencji mieszkańców oraz zaleceń lekarza.
 
W ośrodki prowadzona jest także terapia zajęciowa, prowadzoną przez instruktorkę, która łącząc różne metody i formy pracy stara się rozwijać w każdym mieszkańcu pasję i zainteresowania, co w efekcie ma doprowadzić do lepszej kondycji psychicznej i umysłowej.
 
Do dyspozycji mieszkańców jest również duża biblioteka, czytelnia ze stanowiskiem komputerowym z dostępem do Internetu oraz ogród.
 
Dla odwiedzających przygotowane są komfortowe pokoje gościnne.
 
W tym samym budynku znajduje się nowoczesne Centrum Rehabilitacji Sprawny Kręgosłup, w którym odbywają się zajęcia rehabilitacyjne dla Mieszkańców prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę.

Dom seniora zapewnia:
- całodobową, kompleksową i fachową usługę opiekuńczą i pielęgniarską,
- specjalistyczną rehabilitację dla osób po udarach, wylewach i wypadkach, prowadzoną przez wykwalifikowanych rehabilitantów z Centrum Rehabilitacji Sprawny Kręgosłup,
- podstawową codzienną rehabilitacje ruchową,
- doraźną opiekę lekarską w ramach NFZ,
- opiekę wykwalifikowanych pracowników, którzy zatroszczą się o naszych Pensjonariuszy, aby spełnić ich indywidualne potrzeby.
 


Polecamy

Nowy standard życia na emeryturze

Nowy standard życia na emeryturze

Leśny Dom Seniora to miejsce dobre dla każdej osoby w podeszłym wieku. To właśnie tam życie nabiera nowych, pięknych barw każdego dnia. Ośrodek jako pierwszy w Polsce łączy kompleksową, indywidualną opiekę i rehabilitację z nowoczesnym SPA oraz komfortowym wypoczynkiem. Wszystko to sprzyja zdrowiu i utrzymaniu jak najlepszej kondycji – zarówno ciała, jak i umysłu.
Czy radosny dom seniora w Polsce jest możliwy?

Czy radosny dom seniora w Polsce jest możliwy?

Nad polskimi domami opieki dla seniorów ciąży swoistego rodzaju fatum. Media pokazują obrazki zaniedbanych staruszków przywiązanych do kaloryfera, zniewolonych środkami farmaceutycznymi. Starsi rodzice straszeni są przez dorosłe dzieci „umieszczeniem w domu starców”. - Czy polski dom seniora może być inny, radosny? - Zapytaliśmy ekspertów opieki nad osobami starszymi Roberta i Monikę, którzy na przekór opiniom postanowili...
Kategorie
Opieka i rehabilitacja Transport medyczny Wczasy dla seniorów Sprzęt rehabilitacyjny Uniwersytety Trzeciego Wieku Dzienny Dom Senior-WIGOR Hospicja Poradnie geriatryczne Usługi opiekuńcze w domu Produkty medyczne
Wyszukaj obiekt