Nadmorski Dom Seniora HILARIS

kwatera prywatna

Nadmorski Dom Seniora HILARIS

Dokładny adres: ul. Gen. J. Hallera 19

Miejscowość: 84-100 Puck

Telefon: 58 573 90 12

Obsługa klientów w językach:

Polski Polski


Nadmorski Dom Seniora HILARIS​ pragnie nieść pomoc i nadzieję osobom starszym tak, aby mogły one znaleźć dla siebie prawdziwy, rodzinny dom. Ośodek zapewnia troskliwą opiekę, która umożliwi Pensjonariuszom zadowolenie, spokój i możliwość aktywnego spędzania czasu.

​Pracownicy ośrodka pragną także służyć rodzinom, które - w trosce o życie i potrzeby swoich bliskich - podejmują trudną decyzję umieszczenia ich w domu całodobowej opieki. 

 
Nadmorski Dom Seniora HILARIS zaprasza tych, którzy:
- czują się samotni i szukają bratniej duszy;
- nie mają partnera do gry w szachy czy scrabla;
- chcą wypić filiżankę herbaty w miłej atmosferze;
- chcą porozmawiać o przeczytanej ostatnio książce;
- potrzebują opieki medycznej i wsparcia w codziennym życiu;
- chcą odzyskać i zachować witalność.

Nadmorski Dom Seniora to placówka zapewniająca całodobowa opiekę dla osób starszych i niepełnosprawnych. Dom znajduje się w nadmorskiej miejscowości, w Pucku, nad Zatoka Pucką, w województwie pomorskim.

Z okien domu rozciąga się widok na zatokę i Półwysep Helski. Ścieżki rowerowe i spacerowe ciągnące się wzdłuż brzegu morza sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi. Spacery deptakiem, który ciągnie się od portu rybackiego, poprzez molo, plażę i Park Krajobrazowy umożliwiają relaks i obcowanie z przyrodą oraz obserwację przepięknych krajobrazów o różnych porach roku. W bezpośredniej bliskości znajduje centrum miasta, rynek, przychodnia zdrowia, centrum rehabilitacji, szpital oraz kościół.

Dom Seniora spełnia wymogi zawarte w przepisach dotyczących prowadzenia tego typu placówek. Decyzją wojewody pomorskiego nr PS-IV.9423.1.20.2011 z dnia 16 listopada 2011 r. Nadmorski Dom Seniora w Pucku otrzymał zezwolenie na prowadzenie działalności, co potwierdza wysoki standard naszego Domu oraz fakt przynależności do grona najlepszych tego typu placówek w Polsce.
 
Pięciokondygnacyjny budynek pozbawiony jest barier architektonicznych. Placówka posiada windę przystosowaną dla osób niepełnosprawnych. Pokoje jedno, dwu i trzyosobowe, z których każdy wyposażony został we własną łazienkę oraz instalację przywoławczą, znajdującą się zarówno w pokoju jak i łazience. Na życzenie w pokoju może zostać włączona klimatyzacja i monitoring. Każdy pokój ma swój indywidualny styl. Wyposażony jest w gustowne meble, telewizor oraz internet bezprzewodowy. Dodatkowo na każdym piętrze znajduje się przestronna łazienka dla osób niepełnosprawnych. W budynku znajduje się pokój dzienny z bezpośrednim wyjściem na taras, kuchnia, jadalnia,.

Placówka zapewnia:
- całodobową opiekę (pielęgniarki lub opiekunki);
- systematyczną opiekę lekarza rodzinnego;
- pomoc w codziennych czynnościach (toaleta, pranie bielizny i rzeczy osobistych);
- bardzo smaczne i zdrowe wyżywienie cztery razy dziennie (z uwzględnieniem diet);
- drobne przekąski i napoje między posiłkami;
- opiekę duszpasterską (dla osób chętnych);
- organizowanie czasu wolnego w zależności od wieku, możliwości i zainteresowań każdego z pensjonariuszy (terapia zajęciowa);
- dostęp do lekarzy specjalistów i rehabilitanta (w ramach NFZ lub prywatnie);
- organizację świąt i uroczystości;
- rodzinną atmosferę, a w szczególności intymność, poszanowanie godności osobistej oraz poczucie bezpieczeństwa.​


Polecamy

Nowy standard życia na emeryturze

Nowy standard życia na emeryturze

Leśny Dom Seniora to miejsce dobre dla każdej osoby w podeszłym wieku. To właśnie tam życie nabiera nowych, pięknych barw każdego dnia. Ośrodek jako pierwszy w Polsce łączy kompleksową, indywidualną opiekę i rehabilitację z nowoczesnym SPA oraz komfortowym wypoczynkiem. Wszystko to sprzyja zdrowiu i utrzymaniu jak najlepszej kondycji – zarówno ciała, jak i umysłu.
Czy radosny dom seniora w Polsce jest możliwy?

Czy radosny dom seniora w Polsce jest możliwy?

Nad polskimi domami opieki dla seniorów ciąży swoistego rodzaju fatum. Media pokazują obrazki zaniedbanych staruszków przywiązanych do kaloryfera, zniewolonych środkami farmaceutycznymi. Starsi rodzice straszeni są przez dorosłe dzieci „umieszczeniem w domu starców”. - Czy polski dom seniora może być inny, radosny? - Zapytaliśmy ekspertów opieki nad osobami starszymi Roberta i Monikę, którzy na przekór opiniom postanowili...
Kategorie
Opieka i rehabilitacja Transport medyczny Wczasy dla seniorów Sprzęt rehabilitacyjny Uniwersytety Trzeciego Wieku Dzienny Dom Senior-WIGOR Hospicja Poradnie geriatryczne Usługi opiekuńcze w domu Produkty medyczne
Wyszukaj obiekt