Centrum Medyczne SENIOR

Poradnie geriatryczne

Centrum Medyczne SENIOR

Dokładny adres: ul. Rzemieślnicza 3

Miejscowość: 81-855 Sopot

Telefon: 58 552 31 16

Obsługa klientów w językach:

Polski Polski


Centrum Medyczne Senior to zespół lekarzy, których połączyła wspólna misja – wspierać osoby starsze w ich słabnącym zdrowiu, wydolności funkcjonalnej i umysłowej.
Centrum istnieje od roku 2000, wcześniej jako NZOZ Senior a od 2014 roku pod nazwą Centrum Medyczne SENIOR w nowej sopockiej siedzibie przy ulicy Rzemieślniczej 3.
 
Centrum przyjmuje osoby w wieku okołoemerytalnym, które chciałyby z ocenić swój potencjał intelektualny i kondycję zdrowotną u progu III wieku i o ile to będzie potrzebne ustalić plan naprawczy, osoby starsze niepokojące się o swoje zdrowie, a szczególnie tych pacjentów u których doszło do załamania się kondycji zdrowotnej w ich indywidualnym procesie starzenia.
Takim kryzysom zwykle towarzyszy osłabienie, niepewność i lęk o utratę samodzielności. Często trudno jest określić, który czynnik (choroba, uraz psychiczny, jakaś zmiana w środowisku chorego, czy wpływ przyjmowanych leków) jest odpowiedzialny za poszczególne objawy. Eksperci centrum swoim wspólnym doświadczeniem starają się szybko pomóc w znalezieniu przyczyny kryzysu i ustaleniu prawidłowego postępowania – dla poprawy stanu zdrowia i powrotu do niezależności.
 
Oferta:

Specjalistyczne gabinety lekarskie:
- Konsultacja geriatryczno-internistyczna,
- Konsultacja psychogeriatryczna,
- Konsultacja ortopedyczna,
- Konsultacja psychologiczna,
- Profilaktyczna ocena geriatryczna (bilans 60 – latka),
- Kompleksowa ocena geriatryczna,
- Konsultacje neurologiczne.
 
Dzienny oddział psychogeriatryczny
Założeniem Oddziału jest opieka nad pacjentami z chorobami otępiennymi, jednak możliwe jest przyjmowanie pacjentów z innymi problemami psychogeriatrycznymi : zaburzeniami nastroju i zachowania do obserwacji.
 
Ośrodek Alzheimerowski
Do rozpoznania przyczyn i leczenia zaburzeń pamięci nie jest niezbędna hospitalizacja. W warunkach ambulatoryjnych doświadczony zespół potrafi określić diagnozę i realizować leczenie.

 


Polecamy

Nowy standard życia na emeryturze

Nowy standard życia na emeryturze

Leśny Dom Seniora to miejsce dobre dla każdej osoby w podeszłym wieku. To właśnie tam życie nabiera nowych, pięknych barw każdego dnia. Ośrodek jako pierwszy w Polsce łączy kompleksową, indywidualną opiekę i rehabilitację z nowoczesnym SPA oraz komfortowym wypoczynkiem. Wszystko to sprzyja zdrowiu i utrzymaniu jak najlepszej kondycji – zarówno ciała, jak i umysłu.
Czy radosny dom seniora w Polsce jest możliwy?

Czy radosny dom seniora w Polsce jest możliwy?

Nad polskimi domami opieki dla seniorów ciąży swoistego rodzaju fatum. Media pokazują obrazki zaniedbanych staruszków przywiązanych do kaloryfera, zniewolonych środkami farmaceutycznymi. Starsi rodzice straszeni są przez dorosłe dzieci „umieszczeniem w domu starców”. - Czy polski dom seniora może być inny, radosny? - Zapytaliśmy ekspertów opieki nad osobami starszymi Roberta i Monikę, którzy na przekór opiniom postanowili...
Kategorie
Opieka i rehabilitacja Transport medyczny Wczasy dla seniorów Sprzęt rehabilitacyjny Uniwersytety Trzeciego Wieku Dzienny Dom Senior-WIGOR Hospicja Poradnie geriatryczne Usługi opiekuńcze w domu Produkty medyczne
Wyszukaj obiekt