Dom Seniora FAMILIA

Opieka i rehabilitacja

Dom Seniora FAMILIA

Dokładny adres: Sitno 1B

Miejscowość: 78-400 Szczecinek

Telefon: 48 694 915 052, 94 71 37 440

Strona internetowa: www.domseniorafamilia.pl

info@rajpol.net

Obsługa klientów w językach:

Niemiecki Niemiecki
Polski Polski

Polecane

Nieopodal południowo-zachodnich granic miasta Szczecinek znajduje się Dom Seniora „FAMILIA”. Placówka przeznaczona jest dla osób starszych, niepełnosprawnych oraz przewlekle chorych.

 
  
Placówka znajduje się na działce o powierzchni ponad 5 tys. m2, zlokalizowanej pod lasem i została wyposażona w ogród z fontanną i stawem. Krajobraz wokół Ośrodka stanowią wzgórza, faliste równiny oraz jeziora. W tym miejscu należy podkreślić, że miasto Szczecinek, z którym sąsiaduje Dom Seniora „FAMILIA”, usytuowane jest pomiędzy dwoma jeziorami Trzesiecko i Wielimie. Ponadto,  wzdłuż jeziora Trzesiecko rozciąga się park miejski w Szczecinku, który jest główną atrakcję dla odwiedzających miasto. Rosną tam między innymi: brzoza papierowa, potężne dęby szypułkowe, derenie świd, jarząby szwedzkie, kasztanowce czerwone i zwyczajne. Na terenie parku znajdują się także drzewa będące pomnikami przyrody: wiąz szypułkowy i lipa drobnolistna. Co więcej, przez park miejski prowadzi pięć szlaków rowerowych Pojezierza Szczecineckiego.
 
Warto podkreślić, że Dom Seniora znajdują się w bliskim sąsiedztwie lasów o urozmaiconym drzewostanie. Można tam spędzić miło chwile podczas pieszych i rowerowych wycieczek, zbierania grzybów i jagód. Krajobrazy te polecane są również miłośnikom spływów kajakowych na licznych oznakowanych, znajdujących się w sąsiedztwie trasach.
 
Na uwagę zasługuje również fakt, że w niedalekim sąsiedztwie Domu Seniora znajdują się największe wrzosowiska w Europie.
 
Dom Seniora "FAMILIA" został wpisany do rejestru placówek zapewniających całodobową opiekę osobom w podeszłym wieku, prowadzonego przez Wojewodę Zachodniopomorskiego pod numerem 20.


Oferta Domu Seniora „FAMILIA”

W ramach świadczonych przez Dom Seniora „FAMILIA” usług znajduje się zapewnienie jego Mieszkańcom nie tylko zakwaterowania czy stałej całodobowej opieki, ale także warunków bezpiecznego i godnego życia, poszanowania intymności i niezależności, rozwoju osobowości i samodzielności oraz podtrzymywania i rozwijania umiejętności niezbędnych do samodzielnego życia, z uwzględnieniem stopnia psychicznej i fizycznej sprawności osoby starszej.
 
W ramach świadczonych usług pielęgnacyjno-opiekuńczych znajdują się:
- udzielanie pomocy Mieszkańcom Domu Seniora w podstawowych czynnościach życiowych, w miarę potrzeby pomoc w ubieraniu się, jedzeniu, myciu i kąpaniu,
- pielęgnacja, w tym pielęgnacja w czasie choroby Pensjonariusza,
- opieka higieniczna,
- organizacja czasu wolnego,
- fizjoterapia,
- zajęcia manualne i z zakresu terapii zajęciowej,
- niezbędna pomoc w załatwianiu spraw osobistych,
- kontakt z otoczeniem.
 
W Domu Seniora „FAMILIA” oferowane są:
- pobyty czasowe na okres od 1 do 3 miesięcy,
- pobyty czasowe na okres do 6 miesięcy,
- pobyt czasowe na okres do 12 miesięcy,
- pobyty bezterminowe.
 
Pensjonariusze opłacają pobyt z własnych środków. Wysokość opłaty uzależnia się od stopnia samodzielności i stanu zdrowia.
 
Dom Seniora „FAMILIA” zapewnia ponadto:
- wyżywienie składające się z 5 posiłków zgodnych z zalecaną dietą,
- rehabilitację,
- zajęcia rekreacyjne, ruchowe, kulturalne,
- codzienne sprzątanie pokoi,
- pranie i prasowanie rzeczy osobistych, pościeli, ręczników,
- podstawowe środki higieny osobistej (mydło, szampon, pasta do zębów, szczoteczka).

Troskliwy i wyspecjalizowany Personel

Nad bezpieczeństwie Mieszkańców Domu Seniora „FAMILIA” czuwa troskliwy i wyspecjalizowany personel:
 
- dyrektor Domu Seniora,
- kierownik sekcji rehabilitacyjno-opiekuńczej
- lekarz pierwszego kontaktu (na zasadzie lekarza rodzinnego), wg potrzeb lekarz specjalista,
- pielęgniarki,
- rehabilitant,
- animator kultury (w zależności od potrzeb),
- instruktor terapii zajęciowej (w zależności od potrzeb),
- szef kuchni oraz kucharka,
- pokojowa,
- osoba piorąca ubrania oraz pościel,
- opiekun indywidualny,
- pomoce.
 

Budynek

Budynek Domu Seniora „FAMILIA” został specjalnie zaprojektowany, zarówno pod względem zewnętrznym jak i wewnętrznym, z przeznaczeniem dla 75 Pensjonariuszy.
 
Jest to obiekt trzykondygnacyjny, podpiwniczony, wyposażony w windę dostoswaną do przewozu łóżek i osób niepełnosprawnych oraz dwie klatki schodowe.
W piwnicach znajdują się garaże, pralnia główna z suszarnią i pomieszczenia techniczne z kotłownią gazową oraz na ekogroszek.
Na parterze budynku znajduje się wejście główne z recepcją, stołówka, kuchnia z zapleczem magazynowym i socjalnym, pomieszczenia biurowe z zapleczem socjalnym pracowników, toalety ogólnodostępne, palarnia i mała, pomocnicza pralnia dla Pensjonariuszy.
 
Na uwagę zasługuje fakt, że dla potrzeb Pensjonariuszy do użytku znajdują się tam:
- gabinet zabiegowo–pielęgniarski,
- gabinet hydroterapii (wirówka kończyn górnych, wirówka kończyn dolnych, wanna do automatycznego hydromasażu sferycznego),
- gabinet masażu (wielosekcyjne stoły do masażu i rehabilitacji, lampa sollux, ekopompa+aquavibron),
- gabinet kinezyterapii do ćwiczeń rehabilitacyjnych (redcord medical, kabina Ugul, rotory,tablice do zajęć manualnych, drabinki, rower treningowy, crosstrainer),
- gabinet fizykoterapii (laser, magnetronik, ultradźwięki, prądy, kriopol),
- sala do spotkań integracyjnych, zajęć manualnych i terapii zajęciowej,
- sale pobytu dziennego.
 
W Domu Seniora „FAMILIA” znajduje się także pokój, w którym przewidziane jest uruchomienie sali szkoleń komputerowych dla Pensjonariuszy.
 
Pierwsze i drugie piętra budynku są bliźniacze. Na każdym z nich znajduje się 19 dwuosobowych pokoi mieszkalnych. Każdy pokój posiada łazienkę z pełnym węzłem sanitarnym (prysznic, WC, umywalka). Wszystkie pokoje wyposażone są w TV, telefon oraz dostęp do Internetu.

W każdym pokoju zainstalowana jest również sygnalizacja przywoławcza, połączona z dyżurką pielęgniarek. Warto podkreślić, że na każdym piętrze budynku znajduje się przestronny pokój dzienny, w którym Pensjonariusze mogą aktywnie spędzać czas. Pokoje te wyposażone są w: telewizor, biblioteczkę, kącik gier etc. Przy takim pokoju znajduje się aneks kuchenny, w którym można samodzielnie przygotowywać sobie drobne posiłki.
Co więcej, na I i II piętrze znajdują się dodatkowo przestronne łazienki z WC, wyposażone w zintegrowany system do higieny osobistej, transportu i hydroterapii (wanny z podnoszeniem czołowym oraz wózek do transportu pacjenta w pozycji leżącej).

 

 
Udogodnienia
  • Dostęp do telefonu Dostęp do telefonu
  • Internet WiFi Internet WiFi
  • Możliwośc odpoczynku na powietrzu Możliwośc odpoczynku na powietrzu
  • Opieka medyczna Opieka medyczna
  • Parking Parking
  • Recepcja Recepcja
  • Sąsiedztwo lasu Sąsiedztwo lasu
Ładowanie mapy...
Poleć ten obiekt:
Poinformuj właściciela, że ofertę znalazłeś na portalu: https://przyjazniseniorom.com


Odśwież kod
Dane kontaktowe:

Poinformuj właściciela, że ofertę znalazłeś na portalu https://przyjazniseniorom.com/

Dom Seniora FAMILIA
Sitno 1B
78-400 Szczecinek

48 694 915 052, 94 71 37 440 www.domseniorafamilia.pl
Kategorie
Opieka i rehabilitacja Transport medyczny Wczasy dla seniorów Sprzęt rehabilitacyjny Uniwersytety Trzeciego Wieku Dzienny Dom Senior-WIGOR Hospicja Poradnie geriatryczne Usługi opiekuńcze w domu Produkty medyczne
Wyszukaj obiekt