Sudecki Dom Seniora Słoneczna Polana

kwatera prywatna

Sudecki Dom Seniora Słoneczna Polana

Dokładny adres: ul. Franciszkańska 30

Miejscowość: 58-580 Szklarska Poręba

Telefon: 75 717 25 32

Obsługa klientów w językach:

Polski Polski


Sudecki Dom Seniora „Słoneczna Polana” to wyjątkowe miejsce stworzone dla Seniorów, zapewniające im bezpieczeństwo, komfort oraz możliwość przeżycia jesieni życia w przepięknej okolicy Karkonoskiego Parku Narodowego. Dom otoczony jest parkiem bukowym z możliwością spędzenia czasu w przystosowanych do wypoczynku altanach. Miejscem szczególnego polecenia jest taras widokowy, z którego można delektować się przepięknym krajobrazem gór Karkonosze.
 
Misją ośrodka jest stworzenie serdecznej i rodzinnej atmosfery.
 
Dom „Słoneczna Polana”
Budynek 3-kondygnacyjny pozbawiony został barier architektonicznych. Ośrodek wyposażony jest w windę oraz bezpieczne i przestronne korytarze przystosowane do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. W Domu znajduje się profesjonalna sala rehabilitacyjna, pokój kąpielowy z wanną dla osób niepełnosprawnych, w pełni wyposażone aneksy kuchenne oraz sala kominkowa – wyjątkowe miejsce spotkań mieszkańców. W Domu Spokojnej Starości znajduje się 45 miejsc pobytowych.
 
Pokoje
Placówka oferuje komfortowe i bardzo przestronne pokoje jedno i dwuosobowe, funkcjonalnie urządzone, wyposażone w instalację przywoławczą, TV, telefon. Każdy pokój posiada łazienkę przystosowaną dla osób z dysfunkcją narządu ruchu.
 
Personel
Opiekę w Sudeckim Domu Seniora „Słoneczna Polana” sprawuje wykwalifikowany zespół składający się z pielęgniarek, opiekunów, rehabilitanta, animatora kultury, psychologa i psychiatrę. Mieszkańcy ośrodka otoczeni są opieką lekarza świadczoną w ramach NFZ.
 
Okolica
Dom usytuowany jest w Szklarskiej Porębie – jednym z najpiękniejszych zakątków kraju. Ten słynny kurort to przepięknie położone miasto w dolinie rzeki Kamiennej i jej dopływów, pomiędzy Górami Izerskimi a Karkonoszami. Od strony Gór Izerskich góruje nad nią Wysoki Kamień, a od Karkonoszy Szrenica. Niewiele jest w Polsce obszarów tak sprzyjających odpoczynkowi i rekreacji jak okolice Szklarskiej Poręby. Cisza, piękne krajobrazy połączone z szumem krystalicznie czystych potoków i wodospadów to elementy wpływające niezwykle kojąco na ludzką naturę. Walorów Szklarskiej Poręby nie trzeba reklamować. Jest to bez wątpienia największy obok Karpacza kurort w polskich Sudetach.
 


Polecamy

Nowy standard życia na emeryturze

Nowy standard życia na emeryturze

Leśny Dom Seniora to miejsce dobre dla każdej osoby w podeszłym wieku. To właśnie tam życie nabiera nowych, pięknych barw każdego dnia. Ośrodek jako pierwszy w Polsce łączy kompleksową, indywidualną opiekę i rehabilitację z nowoczesnym SPA oraz komfortowym wypoczynkiem. Wszystko to sprzyja zdrowiu i utrzymaniu jak najlepszej kondycji – zarówno ciała, jak i umysłu.
Czy radosny dom seniora w Polsce jest możliwy?

Czy radosny dom seniora w Polsce jest możliwy?

Nad polskimi domami opieki dla seniorów ciąży swoistego rodzaju fatum. Media pokazują obrazki zaniedbanych staruszków przywiązanych do kaloryfera, zniewolonych środkami farmaceutycznymi. Starsi rodzice straszeni są przez dorosłe dzieci „umieszczeniem w domu starców”. - Czy polski dom seniora może być inny, radosny? - Zapytaliśmy ekspertów opieki nad osobami starszymi Roberta i Monikę, którzy na przekór opiniom postanowili...
Kategorie
Opieka i rehabilitacja Transport medyczny Wczasy dla seniorów Sprzęt rehabilitacyjny Uniwersytety Trzeciego Wieku Dzienny Dom Senior-WIGOR Hospicja Poradnie geriatryczne Usługi opiekuńcze w domu Produkty medyczne
Wyszukaj obiekt