Centrum Opieki „Senior Med”

Opieka i rehabilitacja

Centrum Opieki „Senior Med”

Dokładny adres: ul Chabrowa 10

Miejscowość: 05-462 Wiązowna

Telefon: 501 337 147

Obsługa klientów w językach:

Polski Polski


Centrum Opieki „Senior Med”
 

TROSKA, CIEPŁO I POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA to misja, jaką niesie ze sobą Centrum Opieki „Senior Med” w Wiązownej.
 
Centrum Opieki „Senior Med” zlokalizowane jest w miejscowości Wiązowna, w województwie mazowieckim, w powiecie otwockim. Bez wątpienia bogactwem Wiązowny jest przyroda. Ponad 70% obszaru całej gminy objęte jest różnego rodzaju formami ochrony. Znajdują się tam m. in.: rezerwaty przyrody, Mazowiecki Park Krajobrazowy czy rezerwaty rzek Mieni i Świdra. Wśród okolicznych łąk i lasów można spotkać: sarny, bociany, jelenie, łosie, czaple, żurawie i bobry. To idealne miejsce, w którym osoby starsze znajdą ciszę, spokój i wytchnienie, otoczone troską i wsparciem.
 
Centrum Opieki „Senior Med” to legalnie działający podmiot zajmującym się opieką długoterminową nad osobami starszymi i niesamodzielnymi, wpisany do Rejestru Podmiotów Leczniczych Wojewody Mazowieckiego. Oznacza to, że placówka podlega bardzo rygorystycznym przepisom odnośnie standardów opieki, co z kolei przekłada się na jakość oferowanych tam usług opiekuńczych.
 
Właściciele Centrum Opieki „Senior Med” posiadają długoletnie (piętnastoletnie) doświadczenie w opiece nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi. Bez wątpienia fakt ten daje gwarancję poczucia bezpieczeństwa i komfortu psychicznego podczas podejmowania decyzji o umieszczeniu bliskiej osoby w tym domu opieki.
 
W Centrum Opieki „Senior Med” pracuje troskliwy, wyrozumiały i bardzo życzliwy personel. Pracownicy są tam starannie dobierani pod względem doskonałych umiejętności opieki nad osobami starszymi - to często osoby z wieloletnim doświadczeniem zawodowym na oddziałach szpitalnych oraz w domach opieki. Ważną rolę pełnią tam również życzliwość, etyka i pozytywne nastawienia Pracowników do otoczenia. Wszystko to gwarantuje poczucie bezpieczeństwa i życzliwość wobec Pensjonariuszy.
 

Oferta Centrum Opieki „Senior Med”:
 

Pobyty krótko i długoterminowe
W ramach usług Centrum Opieki „Senior Med” znajduje się zarówno oferta pobytów krótkoterminowych, szczególnie ważnych w nagłych niespodziewanych okolicznościach, jak i oferta pobytów długoterminowych.
 
Opieka lekarza internisty i psychiatry
Będąc podmiotem leczniczym (Zakład Pielęgnacyjno - Opiekuńczy), działając zgodnie z rygorystycznymi przepisami, Centrum zapewnia obsługę medyczną na najwyższym poziomie.
 
Całodobowa opieka pielęgniarska
Pensjonariuszami codziennie troskliwie opiekuje się zespół pielęgniarski, podając zalecane lekarstwa oraz wykonując niezbędne, zlecone przez lekarza, zabiegi.
 
Komfortowe warunki pobytu
Pokoje i łóżka w Centrum Opieki dostosowane są do potrzeb i wymagań osób w starszym wieku. W każdym pokoju znajduje się łazienka z maksymalnie ograniczonymi barierami architektonicznymi. Ponadto, każdy pokój wyposażony jest w 4-pozycyjne, sterowane pilotem łóżko rehabilitacyjne. Znajduje się tam również odbiornik TV oraz dostęp do Internetu.
 
Duży ogród z zielenią
Centrum Opieki „Senior Med” zlokalizowany jest w otoczeniu dużego ogrodu z zielenią. Dzięki temu Pensjonariusze mogą spędzić czas w ciszy i spokoju, kontemplując przyrodę.
 
Smaczne i zdrowe posiłki z uwzględnieniem indywidualnych diet
Pamiętając o słynnym powiedzeniu: „Przez żołądek do serca”, pracownicy Placówki codziennie dbają o to, aby serwowane posiłki były smaczne i dostosowane do indywidualnych gustów i wymagań osób starszych, z uwzględnieniem zalecanej im diety.
 
Opieka duszpasterska
Centrum zapewnia regularne wizyty duszpasterskie.
 
Podstawowe lekarstwa i rehabilitacja w cenie
W cenie pobytu Centrum Opieki „Senior Med” zostały uwzględnione zabiegi rehabilitacyjne oraz podstawowe lekarstwa uzgodnione w momencie przyjęcia Pensjonariusza do Ośrodka.
 
Codzienny blok zajęć terapeutycznych i manualnych dla Pensjonariuszy
Placówka zapewnia leczenie farmakologiczne, usprawnianie ruchowe, działania fizjoterapeutyczne, masaże, terapię zajęciową, badania diagnostyczne, opiekę psychologiczną i duchową.
 
Bliska współpraca z pobliskim szpitalem
Bliskie sąsiedztwo szpitali w Otwocku, Mińsku oraz Międzylesiu gwarantuje możliwość natychmiastowej pomocy w przypadku cięższego zachorowania.
 

 
Kontakt do Ośrodka:
Informacja o ofercie: 537 375 375
Menadżer Ośrodka: 790 515 515
Pielęgniarka dyżurna 24h: 513 136 929


Najlepszą rekomendacją dla Centrum Opieki „Senior Med” jest około 1000 wpisów wdzięcznych rodzin w kronice dostępnej pod niniejszym adresem: http://www.seniormed.waw.pl/opinie


Polecamy

Nowy standard życia na emeryturze

Nowy standard życia na emeryturze

Leśny Dom Seniora to miejsce dobre dla każdej osoby w podeszłym wieku. To właśnie tam życie nabiera nowych, pięknych barw każdego dnia. Ośrodek jako pierwszy w Polsce łączy kompleksową, indywidualną opiekę i rehabilitację z nowoczesnym SPA oraz komfortowym wypoczynkiem. Wszystko to sprzyja zdrowiu i utrzymaniu jak najlepszej kondycji – zarówno ciała, jak i umysłu.
Czy radosny dom seniora w Polsce jest możliwy?

Czy radosny dom seniora w Polsce jest możliwy?

Nad polskimi domami opieki dla seniorów ciąży swoistego rodzaju fatum. Media pokazują obrazki zaniedbanych staruszków przywiązanych do kaloryfera, zniewolonych środkami farmaceutycznymi. Starsi rodzice straszeni są przez dorosłe dzieci „umieszczeniem w domu starców”. - Czy polski dom seniora może być inny, radosny? - Zapytaliśmy ekspertów opieki nad osobami starszymi Roberta i Monikę, którzy na przekór opiniom postanowili...
Kategorie
Opieka i rehabilitacja Transport medyczny Wczasy dla seniorów Sprzęt rehabilitacyjny Uniwersytety Trzeciego Wieku Dzienny Dom Senior-WIGOR Hospicja Poradnie geriatryczne Usługi opiekuńcze w domu Produkty medyczne
Wyszukaj obiekt