Wyszukaj obiekt
Przyjaźni seniorom

Mieszkania dla seniorów

Kategoria zawiera zlokalizowane na terenie Polski inwestycje mieszkaniowe przeznaczone dla osób starszych. Znajdują się tu zarówno obiekty będące jeszcze w budowie, jak i inwestycje już zakończone. Przedsięwzięcia mieszkaniowe przeznaczone dla seniorów realizowane są na ogół w formule assisted living (tzw. mieszkań asekurowanych, „wspierających życie”). Oznacza to, że mają one być przyjazne mieszkańcom, zapewniać im wygodę i bezpieczeństwo, być przystosowane do potrzeb wieku osób starszych. Mieszkania asekurowane pozbawione są więc barier architektonicznych dla seniorów i niepełnosprawnych. Spełniają wymogi dla osób starszych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Łazienki w tego typu obiektach projektuje się w taki sposób, aby na życzenie seniora można było wykonać np. bezbrodzikowe kabiny czy poręcze.  W mieszkaniach tego typu znajdują się na przykład opuszczane szafki kuchenne, obsługiwana zdalnie toaleta czy mata wykrywająca upadek i przekazująca sygnał alarmowy do obsługi osiedla. Lokale budowane z myślą o seniorach mają również dostęp do balkonu przez szerokie drzwi bezprogowe. Ponadto, budynki wyposażone są w ciche windy, podjazdy oraz komórki lokatorskie. Osoby starsze mieszkające na parterze posiadają ogródki z tarasami. Mieszkańcy takich osiedli mogą również korzystać z cateringu oraz zajęć rehabilitacyjnych. Seniorzy mają tam także zapewnione całodobowe wsparcie asystentów i personelu medycznego. Co więcej, osoba starsza w każdej chwili może przywołać pomoc, obsługę zapewniającą sprzątanie, pomoc w praniu, zakupach i codziennych problemach (jak np. wymiana żarówki).

Przestrzeń wokół osiedli realizowanych z myślą o osobach starszych jest zaaranżowana w sposób atrakcyjny, mający zapewnić: prywatność, poczucie wspólnoty, elastyczny rytm i schemat dnia oraz możliwość kształtowania ciepłych relacji z otoczeniem. Wokół budynków seniorzy mają więc dostęp do ogrodu, ścieżek spacerowych, przestronnego dziedzińca. Do dyspozycji osób w podeszłym wieku są również zlokalizowane na tego typu osiedlach: biblioteki, kafejki internetowe, baseny, spa, kameralne kino, sale gier, siłownie, restauracje czy ścieżki rowerowe. Znajdują się tam zwykle także miejsca do realizacji indywidualnych pasji osób starszych, jak np. sala do malarstwa czy gry na pianinie.

Inwestorzy, dla wygody przyszłych mieszkańców, realizują mieszkania w stanie deweloperski oraz takie, które są wykończone „pod klucz”. 


Osiedle Bażantowo - Enklawa Kryształowa

Katowice (śląskie)
ul. Mleczna 13

Telefon: 32 205 95 00

Osiedle Senior Apartments

Wiązowna (mazowieckie)
ul. Trasa Lubelska 13, Majdan

Telefon: 22 827 57 05

Osiedle Sawa Zegrze

Serock (mazowieckie)
Zegrze Północne

Telefon: 602 450 250

Angel Care Apartamenty Chronione

Wrocław (dolnośląskie)
ul. Dyrekcyjna 5-7

Telefon: 71 311 11 88

Komfortowe, dwupokojowe mieszkanie na wsi

Łagów (świętokrzyskie)
Piotrów Podłazy

Telefon: 665-030040

    Strona 1/1