Aktualności

​Senior-WIGOR w Koszalinie i Jaworze

​Senior-WIGOR w Koszalinie i Jaworze

W Koszalinie i w Jaworze otwarto kolejne dzienne domy Senior-WIGOR. Z zajęć tam organizowanych skorzystają osoby w wieku 60+.

21 października br. rozpoczął działalność dom Senior-WIGOR „Pogodna jesień” w Koszalinie. Przyjmie on 30 seniorów, dla których przewidziano m.in. zajęcia terapeutyczne oraz ruchowe. Placówka otrzymała 94 tys. zł dofinansowania.

Dom Senior-WIGOR otwarty 23 listopada w Jaworze mieści się przy ul. Kwiatowej 15. Na jego utworzenie przeznaczono ponad 223 tys. zł.

- Uczestnicy mają zapewniony gorący obiad, zajęcia grupowe w formie terapii, muzykoterapię, prace plastyczne, tańce, zajęcia ruchowe zarówno w pomieszczeniu jak i na zewnątrz i wiele innych – powiedziała Brygida Kaczkowska, kierownik dziennego domu Senior-WIGOR w Jaworze.

W domach Senior-WIGOR osoby starsze mogą spędzić co najmniej 8 godzin dziennie, od poniedziałku do piątku. Znajdują się tam nie tylko pomieszczenia do: wspólnych spotkań, gotowania, ćwiczeń i relaksu. Placówki są również wyposażone w bibliotekę, sprzęt RTV oraz komputer z dostępem
do Internetu.

Przypomnijmy, program ‪Senior-WIGOR Rząd przyjął wiosną tego roku. Do 2020 r. Ministerstwo Pracy
i Polityki Społecznej przeznaczy na utworzenie dziennych domów seniora 370 mln zł. W tym roku dofinansowanie otrzymało 113 samorządów z całej Polski.

Tego typu placówki powstały już w: Jarocinie (w woj. wielkopolskim), Kętach (w woj. małopolskim), Krakowie, Przemyślu, Zbąszynku (w woj. lubuskim), Łapach (w woj. podlaskim), Grabowie (woj. łódzkie), Opatowie (woj. świętokrzyskie), Złotowie (woj. wielkopolskie), Szczecinie, Ostrowcu Świętokrzyskim (woj. świętokrzyskie)
i Gdańsku.
Źródło: www.mpips.gov.pl


« Wróć zobacz więcej aktualności »

Poleć ten artykuł: