Aktualności

Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Starszych połączone z Jarmarkiem Kreatywności

Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Starszych połączone z Jarmarkiem Kreatywności
1 PAŹDZIERNIKA CAŁA WARSZAWA ŚWIĘTUJE MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB STARSZYCH
DOŁĄCZ DO NAS!

Co: Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Starszych połączone z Jarmarkiem Kreatywności
Gdzie: Ogród Saski
Kiedy: 1 października 2017, niedziela, 11-16
 
Z wielką radością zapraszamy wszystkich seniorów i przyjaciół osób starszych do celebracji tego wyjątkowego święta. Wspólnie pokażemy, że jesień życia może mieć mnóstwo pięknych barw! Jakie atrakcje czekają na Seniorów 1 października?

W zdrowym ciele zdrowy duch

Uczestnicy będą mogli za darmo zbadać słuch, poziom tkanki tłuszczowej, glukozę czy ciśnienie jak również zasięgnąć porady ekspertów: lekarzy, fizjoterapeutów i psychologów.
 
Ruch to zdrowie

Nie zabraknie okazji do aktywności fizycznej jak zajęcia z samoobrony, pokaz chińskich ćwiczeń energetycznych, joga śmiechu, trening Nordic Walking, warsztaty bezpiecznej jazdy na rowerze czy zawody sportowe z nagrodami.

 

Kącik kulturalny

Na seniorów czekają spotkania z literaturą, wernisaże prac plastycznych i fotografii wykonanych przez seniorów, warsztaty plastyczne, warsztaty kaligrafii a także specjalna oferta teatralna.
 
Gimnastyka umysłu

Aby rozruszać szare komórki seniorzy będą mogli sprawdzić się w grach planszowych, ćwiczeniach pamięci i koncentracji czy minilekcji esperanto. Ciekawi nowych technologii będą mogli skorzystać z lekcji obsługi komputera, tabletu czy aparatu. Czekają także łamigłówki, które pobudzają kreatywność i samodzielnie myślenie.
 
Bezpieczeństwo przede wszystkim

Policjanci z Komendy Stołecznej podpowiedzą seniorom jak unikać czyhających na nich zagrożeń, a prawnicy udzielą bezpłatnych porad prawnych. Czekają nas też specjalne Miasteczko i Warsztaty Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Natomiast pracownicy Narodowego Banku Polskiego poprowadzą krótkie szkolenia z zakresu rozpoznawania autentyczności polskich banknotów.
Oferty skrojone na miarę

Wystawcy na JARMARKU zaprezentują szeroką ofertę aktywności, usług i produktów odpowiadających na potrzeby osób starszych - od biur podróży, banku po Kluby Seniora i Ośrodki Pomocy Społecznej.
 
Niech żyje bal!

Nieodłącznym elementem Święta Seniorów są występy artystyczne i wspólna zabawa. Będziemy bawić się przy pokazie tańca orientalnego, popisach wokalnych laureatów festiwalu piosenki retro im. Mieczysława Fogga, aby na koniec rozgrzać parkiet podczas retro potańcówki i występu znanej wszystkim seniorom-melomanom DJ Wiki.
 


Małe co nieco

Nie zabraknie piknikowych smakołyków w przystępnych cenach jak i darmowej aromatycznej kawy.
 
Międzynarodowy Dzień Osób Starszych to nie tylko święto seniorów, ale też ich rodziny, przyjaciół i sympatyków - okazja do podziękowania im za obecność, mądrość, doświadczenia i pogodę ducha, którymi na co dzień się z nami dzielą. Wszyscy są tu mile widziani!
 
Jesteś seniorem? Przyjdź koniecznie i weź ze sobą bliskich - sąsiadów, znajomych, dzieci, wnuki. Lub przyjdź sam - na miejscu poznasz mnóstwo ciekawych świata Seniorów takich jak Ty!
 
Jesteś bliskim seniora? Weź go pod rękę i zaprowadź do Ogrodu Saskiego, aby wspólnie świętować jego Dzień.
 
Do zobaczenia 1 października w Ogrodzie Saskim!
 
Źródło: www.spokosenior.pl oraz Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich


« Wróć zobacz więcej aktualności »

Poleć ten artykuł: