Aktualności

Ogólnopolska Karta Seniora już od maja 2017 r. w Konstancinie - Jeziornej

Ogólnopolska Karta Seniora już od maja 2017 r. w Konstancinie - Jeziornej
Od maja 2017 r.  mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna, którzy ukończyli 60. rok życia mogą bezpłatnie otrzymać lokalną edycję „Ogólnopolskiej Karty Seniora”. Wystarczy wypełnić wniosek i złożyć go w Biurze Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta i Gminy.

Edycja Konstancin-Jeziorna

Decyzję o przystąpieniu gminy Konstancin-Jeziorna do lokalnej edycji Programu „Ogólnopolska Karta Seniora” radni miejscy podjęli na marcowej sesji. 7 kwietnia br. burmistrz Kazimierz Jańczuk podpisał w tej sprawie porozumienie ze Stowarzyszeniem „Manko”, które jest realizatorem programu. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy ukończyli 60. rok życia bezpłatnie otrzymają kartę upoważniającą do korzystania ze zniżek i licznych promocji oferowanych przez partnerów w całej Polsce, a Konstancinowi - Jeziornie przyznano tytuł „Miasto Przyjazne Seniorom”.

Złóż wniosek

Imienne karty będą wydawane od 8 maja br. Co trzeba zrobić żeby ją otrzymać? Wystarczy wypełnić wniosek (formularze dostępne są w kancelarii konstancińskiego magistratu przy ul. Warszawskiej 32 - pok. nr. 4; Biurze Komunikacji Społecznej przy ul. Warszawskiej 23 oraz do pobrania poniżej), a następnie złożyć go we wspomnianym Biurze Komunikacji Społecznej.

Zniżki i rabaty

Seniorzy przystępując do programu będą mogli korzystać z szeregu ulg i udogodnień oferowanych w ponad 700 punktach w całym kraju. Na liście są m.in.: uzdrowiska, sanatoria, ośrodki zdrowotno-medyczne, instytucje kulturalne - kina, teatry i muzea, hotele, gabinety kosmetyczne, salony fryzjerskie, salony optyczne (aktualny wykaz partnerów oraz oferowanych przez nich ulg i zwolnień publikowany jest na stronie: www.glosseniora.pl).

W gminie Konstancin-Jeziorna seniorzy na początek mogą liczyć na zniżki w wysokości:
- 5% na usługi oferowane przez „Uzdrowisko Konstancin-Zdrój”,
- 50 % na udział w odpłatnych zajęciach i imprezach organizowanych przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji,
- 15 % na zakup biletów wstępu na imprezy kulturalne Konstancińskiego Domu Kultury.


Katalog ten nie jest zamknięty. Zapraszamy do współpracy firmy, przedsiębiorców i organizacje pozarządowe, nie tylko te lokalne.
Szczegóły

Po szczegóły zapraszamy na www.glosseniora.pl lub do Biura Komunikacji Społecznej. Obecnie lokalną edycję „Ogólnopolskiej Karty Seniora” mają już 24 gminy, w tym m.in.: Ciechanów, Dąbrowa Górnicza, Dzierżoniów, Jastrzębie Zdrój, Kłodzko, gmina Lębork, Nowe Miasto Lubawskie, Rzeszów, Ustrzyki Dolne, Włocławek i Darłowo.

Źródło: www.konstancinjeziorna.pl (autor: Patryk Siepsiak - Biuro Komunikacji Społecznej)
 


« Wróć zobacz więcej aktualności »

Poleć ten artykuł: