Dom Seniora „Zalesie Vita”

Domy seniora

Dom Seniora „Zalesie Vita”

Dokładny adres: ul. Słowicza 30B

Miejscowość: 05-540 Ustanów

Telefon: 48 784 940 107

Obsługa klientów w językach:

Polski Polski


Dla starszej Pani i starszego Pana

„Ciepła i rodzinna atmosfera, w której łatwiej
poczuć się jak u siebie w domu”.

 
Dom Seniora „Zalesie Vita” usytuowany jest nieopodal Zalesia Górnego - popularnej, podwarszawskiej miejscowości wypoczynkowej znajdującej się w otulinie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego.
 
Dom „Zalesie Vita” to kameralna placówka, gdzie zamieszkać może jedynie 30 osób. W tak niewielkim gronie zdecydowanie łatwiej jest nawiązać bliższe, trwalsze relacje i stworzyć rodzinną atmosferę. Wytchnienie znajdą tu samotne starsze osoby, zmęczone obowiązkami codziennego życia. To właśnie w tym szczególnym miejscu, seniorzy mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Walory krajobrazowe sprzyjają tu poprawie kondycji psychofizycznej Mieszkańców, a w sosnowym ogrodzie przy domu, Podopieczni mogą spędzać beztroskie chwile relaksu w otoczeniu drzew i krzewów.
 

Opieka

W domu „Zalesie Vita” na Mieszkańców czeka serdeczne grono fachowców: pielęgniarek, lekarzy, opiekunów, rehabilitantów oraz instruktorów. To właśnie oni dbają o zdrowie i poczucie bezpieczeństwa Pensjonariuszy, otaczając ich ciepłem, dając wsparcie, służąc pomocą. Podopieczni mają tam zapewnioną całodobową opiekę. Są pod stałą kontrolą lekarza internisty i w miarę potrzeb mogą korzystać z konsultacji i badań kontrolnych  u lekarzy specjalistów.
Na uwagę zasługuje fakt, iż właścicielem placówki jest Medvita24 – firma wyspecjalizowana w organizowaniu opieki dla seniorów w kraju i za granicą. Jej pracownicy od kilku lat pracują na rynku niemieckim, gdzie zajmują się kilkuset niepełnosprawnymi seniorami. Jest to wysoko wykwalifikowana kadra opiekuńcza świadcząca opiekę na najwyższym poziomie. Firma zatrudnia wyłącznie osoby o wysokiej kulturze osobistej i poczuciu empatii. Są to jednocześnie osoby pogodne, silne psychicznie i łatwo zjednujące sobie sympatię otoczenia.
 

Budynek

Dom „Zalesie Vita” to nowo wyremontowany ośrodek, pozbawiony barier architektonicznych. Znajdują się tam pokoje wyposażone w eleganckie i wygodne meble. Są wśród nich: komfortowe łóżka, pojemne szafy, stoliki z krzesłami. Istnieje tam również możliwość doposażenia pokoju w rzeczy osobiste osoby starszej, takie jak: ulubiony fotel, obrazy czy komódki. Do każdego pokoju przylega osobna łazienka z prysznicem/wanną  i toaletą dla osób niepełnosprawnych.
Do dyspozycji oddane są tam również sale dzienne, w których można przyjemnie spędzić czas na wspólnych rozmowach, grach i oglądaniu ulubionych programów telewizyjnych.
Pokoje są sprzątane codziennie, pościel wymieniana według potrzeb Podopiecznych.
 
Dom „Vita” zapewnia:
- pokoje 1-, 2- i 3- osobowe w standardzie czterogwiazdkowego hotelu z łazienkami przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych,
- dystrybutory z wodą do picia na każdym piętrze,
- salon gościnny,
- jadalnia, pokój widokowy z tarasem,
- salon z TV,
- biblioteka,
- sala do ćwiczeń,
- aneks kuchenny,
- pralnia z suszarnią,
- radio, telewizja, Internet, system przywoławczy,
- ogród z meblami ogrodowymi i altankami
-  na życzenie osoby starszej lub rodziny świadczone są również usługi wykwalifikowanego podologa i fryzjersko-kosmetyczne
 
Dom „Zalesie Vita” przeznaczony jest także dla osób leżących oraz wymagających całodobowej opieki medycznej. Tutaj każdy pokój wyposażony jest w specjalistyczne łóżko i system przywoływania opiekunów. Podopieczni otoczeni są tu całodobową opieką dyplomowanej pielęgniarki, poddawani rehabilitacji w asyście dyplomowanego rehabilitanta.

Placówka zapewnia także dla osób potrzebujących transport medyczny w asyście ratownika medycznego.
 
Należy również podkreślić, że w Domu „Zalesie Vita” jest możliwość wynajęcia pokoi dla członków rodzin i przyjaciół, którzy chcieliby spędzić z najbliższymi seniorami więcej czasu. Placówka zapewnia im również całodzienne wyżywienie. 
 

Wyżywienie

Dom „Zalesie Vita” zapewnia 5 regularnych posiłków dziennie, wydawanych w przestronnej jadalni lub w pokojach. W menu uwzględnione są wszystkie diety i ulubione dania Podopiecznych.
 
Właściciele ośrodka zadbali również o specjalne menu dla osób, które spędzają tam święta, Sylwestra czy Nowy Rok. Dla Mieszkańców przygotowywane są: uroczysta kolacja Wigilijna, uroczyste śniadania, obiady na Wielkanoc czy przyjęcie z lampką szampana i przekąskami na Sylwestra. Oprócz tego odbywa się tam wspólne śpiewanie kolęd i wręczanie  prezentów na Boże Narodzenie czy malowanie pisanek na Wielkanoc.
 
W Domu „Zalesie Vita” organizowane są również urodziny, imieniny czy rocznice ślubu Podopiecznym.
 

Organizacja czasu wolnego

Organizując różne formy zajęć dom „Zalesie Vita” wspiera swoich Podopiecznych w rozwijaniu zainteresowań i motywacji do twórczej aktywności. Z kolei dbałość o trening intelektualny przyczynia się do podniesienia poziomu satysfakcji z życia osobom starszym.
 
Ośrodek zapewnia:
- gimnastykę na świeżym powietrzu,
- gry i ćwiczenia grupowe,
- wyjazdy do kin i teatrów,
- czytanie książek i słuchanie muzyki,
- spacery po lesie z kijami,
- zajęcia plastyczne i artystyczne,
- wieczory literackie,
- zajęcia wprowadzające w świat Internetu,
- spotkania ze znanymi osobami,
- prelekcje na wybrane przez Pensjonariuszy tematy,
- koncerty artystów współpracującego z palcówką Domu Kultury
 
Wszystko to sprzyja pielęgnowaniu więzi emocjonalnych, które pomagają Mieszkańcom placówki pokonać poczucie osamotnienia i odizolowania.
Podopieczni ośrodka mają również zapewnioną opiekę duszpasterską na życzenie.
 
Koszt pobytu miesięcznego zaczyna się od 3 000 zł.
Cena uzależniona jest od wielkości pokoju i stanu zdrowia Mieszkańca
 
Placówka oferuje także pobyty krótkoterminowe dla osób starszych na czas wyjazdu opiekunów.
 
 

Właściciele placówki zapraszają 
do skorzystania ze specjalanej oferty
w Domu „Zalesie Vita”

Dla Państwa, którzy zamieszkają
w domu seniora w terminie
od 01.06.2017 r. do 31.07.2017 r.
przewidziano rabat -10%

 
 


Polecamy

Najważniejszy jest drugi człowiek - odwiedziny w Domu Opieki Zalesie Vita

Najważniejszy jest drugi człowiek - odwiedziny w Domu Opieki Zalesie Vita

W Ustanowie, jednej z podwarszawskich miejscowości znajduje się niezwykłe miejsce. Dom Opieki Zalesie Vita jest miejscem, które zostało stworzone ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób w podeszłym wieku. I choć jest to dom opieki, każdy kto choć raz przekroczy jego próg, poczuje się jak w odwiedzinach u najbliższej rodziny.
Nowy standard życia na emeryturze

Nowy standard życia na emeryturze

Leśny Dom Seniora to miejsce dobre dla każdej osoby w podeszłym wieku. To właśnie tam życie nabiera nowych, pięknych barw każdego dnia. Ośrodek jako pierwszy w Polsce łączy kompleksową, indywidualną opiekę i rehabilitację z nowoczesnym SPA oraz komfortowym wypoczynkiem. Wszystko to sprzyja zdrowiu i utrzymaniu jak najlepszej kondycji – zarówno ciała, jak i umysłu.
Czy radosny dom seniora w Polsce jest możliwy?

Czy radosny dom seniora w Polsce jest możliwy?

Nad polskimi domami opieki dla seniorów ciąży swoistego rodzaju fatum. Media pokazują obrazki zaniedbanych staruszków przywiązanych do kaloryfera, zniewolonych środkami farmaceutycznymi. Starsi rodzice straszeni są przez dorosłe dzieci „umieszczeniem w domu starców”. - Czy polski dom seniora może być inny, radosny? - Zapytaliśmy ekspertów opieki nad osobami starszymi Roberta i Monikę, którzy na przekór opiniom postanowili...
Kategorie
Domy seniora Opieka i rehabilitacja Transport medyczny Wczasy dla seniorów Sprzęt rehabilitacyjny Uniwersytety Trzeciego Wieku Dzienny Dom Senior-WIGOR Hospicja Mieszkania dla seniorów Poradnie geriatryczne Usługi opiekuńcze w domu Produkty medyczne
Wyszukaj obiekt
reklama