Dom Seniora „Zalesie Vita”

Domy seniora

Dom Seniora „Zalesie Vita”

Dokładny adres: ul. Słowicza 30B

Miejscowość: 05-540 Ustanów

Telefon: 48 784 940 107

Strona internetowa: http://www.domseniorazalesie.pl/

info@medvita24.pl

Obsługa klientów w językach:

Polski Polski

Polecane

Dla starszej Pani i starszego Pana

„Ciepła i rodzinna atmosfera, w której łatwiej
poczuć się jak u siebie w domu”.

 
Dom Seniora „Zalesie Vita” usytuowany jest nieopodal Zalesia Górnego - popularnej, podwarszawskiej miejscowości wypoczynkowej znajdującej się w otulinie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego.
 
Dom „Zalesie Vita” to kameralna placówka, gdzie zamieszkać może jedynie 30 osób. W tak niewielkim gronie zdecydowanie łatwiej jest nawiązać bliższe, trwalsze relacje i stworzyć rodzinną atmosferę. Wytchnienie znajdą tu samotne starsze osoby, zmęczone obowiązkami codziennego życia. To właśnie w tym szczególnym miejscu, seniorzy mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Walory krajobrazowe sprzyjają tu poprawie kondycji psychofizycznej Mieszkańców, a w sosnowym ogrodzie przy domu, Podopieczni mogą spędzać beztroskie chwile relaksu w otoczeniu drzew i krzewów.
 

Opieka

W domu „Zalesie Vita” na Mieszkańców czeka serdeczne grono fachowców: pielęgniarek, lekarzy, opiekunów, rehabilitantów oraz instruktorów. To właśnie oni dbają o zdrowie i poczucie bezpieczeństwa Pensjonariuszy, otaczając ich ciepłem, dając wsparcie, służąc pomocą. Podopieczni mają tam zapewnioną całodobową opiekę. Są pod stałą kontrolą lekarza internisty i w miarę potrzeb mogą korzystać z konsultacji i badań kontrolnych  u lekarzy specjalistów.
Na uwagę zasługuje fakt, iż właścicielem placówki jest Medvita24 – firma wyspecjalizowana w organizowaniu opieki dla seniorów w kraju i za granicą. Jej pracownicy od kilku lat pracują na rynku niemieckim, gdzie zajmują się kilkuset niepełnosprawnymi seniorami. Jest to wysoko wykwalifikowana kadra opiekuńcza świadcząca opiekę na najwyższym poziomie. Firma zatrudnia wyłącznie osoby o wysokiej kulturze osobistej i poczuciu empatii. Są to jednocześnie osoby pogodne, silne psychicznie i łatwo zjednujące sobie sympatię otoczenia.
 

Budynek

Dom „Zalesie Vita” to nowo wyremontowany ośrodek, pozbawiony barier architektonicznych. Znajdują się tam pokoje wyposażone w eleganckie i wygodne meble. Są wśród nich: komfortowe łóżka, pojemne szafy, stoliki z krzesłami. Istnieje tam również możliwość doposażenia pokoju w rzeczy osobiste osoby starszej, takie jak: ulubiony fotel, obrazy czy komódki. Do każdego pokoju przylega osobna łazienka z prysznicem/wanną  i toaletą dla osób niepełnosprawnych.
Do dyspozycji oddane są tam również sale dzienne, w których można przyjemnie spędzić czas na wspólnych rozmowach, grach i oglądaniu ulubionych programów telewizyjnych.
Pokoje są sprzątane codziennie, pościel wymieniana według potrzeb Podopiecznych.
 
Dom „Vita” zapewnia:
- pokoje 1-, 2- i 3- osobowe w standardzie czterogwiazdkowego hotelu z łazienkami przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych,
- dystrybutory z wodą do picia na każdym piętrze,
- salon gościnny,
- jadalnia, pokój widokowy z tarasem,
- salon z TV,
- biblioteka,
- sala do ćwiczeń,
- aneks kuchenny,
- pralnia z suszarnią,
- radio, telewizja, Internet, system przywoławczy,
- ogród z meblami ogrodowymi i altankami
-  na życzenie osoby starszej lub rodziny świadczone są również usługi wykwalifikowanego podologa i fryzjersko-kosmetyczne
 
Dom „Zalesie Vita” przeznaczony jest także dla osób leżących oraz wymagających całodobowej opieki medycznej. Tutaj każdy pokój wyposażony jest w specjalistyczne łóżko i system przywoływania opiekunów. Podopieczni otoczeni są tu całodobową opieką dyplomowanej pielęgniarki, poddawani rehabilitacji w asyście dyplomowanego rehabilitanta.

Placówka zapewnia także dla osób potrzebujących transport medyczny w asyście ratownika medycznego.
 
Należy również podkreślić, że w Domu „Zalesie Vita” jest możliwość wynajęcia pokoi dla członków rodzin i przyjaciół, którzy chcieliby spędzić z najbliższymi seniorami więcej czasu. Placówka zapewnia im również całodzienne wyżywienie. 
 

Wyżywienie

Dom „Zalesie Vita” zapewnia 5 regularnych posiłków dziennie, wydawanych w przestronnej jadalni lub w pokojach. W menu uwzględnione są wszystkie diety i ulubione dania Podopiecznych.
 
Właściciele ośrodka zadbali również o specjalne menu dla osób, które spędzają tam święta, Sylwestra czy Nowy Rok. Dla Mieszkańców przygotowywane są: uroczysta kolacja Wigilijna, uroczyste śniadania, obiady na Wielkanoc czy przyjęcie z lampką szampana i przekąskami na Sylwestra. Oprócz tego odbywa się tam wspólne śpiewanie kolęd i wręczanie  prezentów na Boże Narodzenie czy malowanie pisanek na Wielkanoc.
 
W Domu „Zalesie Vita” organizowane są również urodziny, imieniny czy rocznice ślubu Podopiecznym.
 

Organizacja czasu wolnego

Organizując różne formy zajęć dom „Zalesie Vita” wspiera swoich Podopiecznych w rozwijaniu zainteresowań i motywacji do twórczej aktywności. Z kolei dbałość o trening intelektualny przyczynia się do podniesienia poziomu satysfakcji z życia osobom starszym.
 
Ośrodek zapewnia:
- gimnastykę na świeżym powietrzu,
- gry i ćwiczenia grupowe,
- wyjazdy do kin i teatrów,
- czytanie książek i słuchanie muzyki,
- spacery po lesie z kijami,
- zajęcia plastyczne i artystyczne,
- wieczory literackie,
- zajęcia wprowadzające w świat Internetu,
- spotkania ze znanymi osobami,
- prelekcje na wybrane przez Pensjonariuszy tematy,
- koncerty artystów współpracującego z palcówką Domu Kultury
 
Wszystko to sprzyja pielęgnowaniu więzi emocjonalnych, które pomagają Mieszkańcom placówki pokonać poczucie osamotnienia i odizolowania.
Podopieczni ośrodka mają również zapewnioną opiekę duszpasterską na życzenie.
 
Koszt pobytu miesięcznego zaczyna się od 3 000 zł.
Cena uzależniona jest od wielkości pokoju i stanu zdrowia Mieszkańca
 
Placówka oferuje także pobyty krótkoterminowe dla osób starszych na czas wyjazdu opiekunów.
 
 

Właściciele placówki zapraszają 
do skorzystania ze specjalanej oferty
w Domu „Zalesie Vita”

Dla Państwa, którzy zamieszkają
w domu seniora w terminie
od 01.06.2017 r. do 31.07.2017 r.
przewidziano rabat -10%

 
 
Udogodnienia
  • Możliwośc odpoczynku na powietrzu Możliwośc odpoczynku na powietrzu
  • Opieka medyczna Opieka medyczna
  • Parking Parking
  • Sąsiedztwo lasu Sąsiedztwo lasu
Ładowanie mapy...
Poleć ten obiekt:
Poinformuj właściciela, że ofertę znalazłeś na portalu: przyjazniseniorom.com


Odśwież kod
Dane kontaktowe:

Poinformuj właściciela, że ofertę znalazłeś na portalu http://przyjazniseniorom.com/

Dom Seniora „Zalesie Vita”
ul. Słowicza 30B
05-540 Ustanów

48 784 940 107 http://www.domseniorazalesie.pl/
Kategorie
Domy seniora Opieka i rehabilitacja Transport medyczny Wczasy dla seniorów Sprzęt rehabilitacyjny Uniwersytety Trzeciego Wieku Dzienny Dom Senior-WIGOR Hospicja Mieszkania dla seniorów Poradnie geriatryczne Usługi opiekuńcze w domu Produkty medyczne
Wyszukaj obiekt
reklama