Assumedica - Ośrodek Rehabilitacji Neurologicznej

Opieka i rehabilitacja

Assumedica - Ośrodek Rehabilitacji Neurologicznej

Dokładny adres: ul. Główna 169

Miejscowość: 57-430 Jugów

Telefon: 74 811 04 11; 48 502 266 658

Strona internetowa: www.assumedica.pl

kontakt@assumedica.pl

Obsługa klientów w językach:

Polski Polski

Polecane

„Chcemy aby każdy Pacjent odnalazł Tu własne,
przytulne miejsce jak w rodzinnym domu”.

 
 
 

Assumedica - Ośrodek Rehabilitacji Neurologicznej, dawniej Sowiogórskie Centrum Seniora, to prężnie rozwijająca się placówka medyczna  oferująca rehabilitację neurologiczną oraz całodobową opiekę medyczną nas Pacjentami w każdym wieku wymagającymi stałego wsparcia zespołu medycznego. 

Malowniczy Jugów - okolica

Jugów to duża malowniczo położona, największa  wieś w Górach Sowich. Otoczony jest on licznymi lasami oraz dolinami potoków. To waśnie w tym miejscu znajduje się siedziba rozległego nadleśnictwa obejmującego największą część Gór Sowich, które przez wielu uważane za najstarsze góry w Polsce, a nawet w Europie (ich wiek ocenia się na 2,5 miliarda lat).

Lasy wokół Jugowa obfitują w jagody i wyjątkowe okazy grzybów. Znaleźć tam można mnóstwo najbardziej poszukiwanych  prawdziwków, a także podgrzybki, kurki czy koźlaki. 

Warto podkreślić, że przez Jugów przebiegają dwa szlaki turystyczne - łącznikowe oraz główny szlak sudecki im. M. Orłowicza. Na szczycie Kalenica znajduje się, jedyny w Górach Sowich, rezerwat przyrody „Bukowa Kalenica” oraz wieża będąca znakomitym punktem widokowym na Sudety Środkowe. To idealne miejsce, gdzie w ciszy i spokoju można kontemplować przyrodę i żyć blisko natury.
Co ciekawe, jedną z tradycji mieszkańców obecnego Jugowa, odziedziczonych po ojcach, jest hodowla gołębi pocztowych. Przy ulicy Głównej istnieje siedziba sekcji Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych w Jugowie. Została ona założona w 1946 r. i działa do dnia dzisiejszego. Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych uznał Sekcję z Jugowa za najlepszą sekcją średnią w całej Polsce.
W Jugowie czynne jest również Łowisko i Smażalnia Pstrąga. Znajdują się one przy ul. Małachowskiego w górnej części Jugowa, na zielonym szlaku prowadzącym do schroniska Zygmuntówka i Bukowej Chaty.

Assumedica - budynek

Dzięki temu, iż Ośrodek budowany był od podstaw, Właściciele placówki stworzyli miejsce, w którym każdy Pacjent ma zapewnione komfortowe warunki pobytu, poczucie bezpieczeństwa oraz ciepłą, domową atmosferę. Placówka została stworzona z dbałością o najdrobniejszy szczegół. Wszystko po to, aby każdy odnalazł tu swoje własne, przytulne miejsce jak w rodzinnym domu.

Ośrodek ma w swojej ofercie pokoje 2-, 3- i 4-osobowe z łazienkami, radioodbiornikami i niezbędnym wyposażeniem meblowym. Budynek nie posiada żadnych barier architektonicznych, a cała infrastruktura została dostosowana do osób z ogranicznymi możliwościami ruchowymi, w tym osób starszych. 
 
Budynek otoczony jest przestronnym ogrodem, który dodatkowo stwarza dogodne warunki do leczenia i rehabilitacji. Ponadto, w ogrodzie znajduje się duży przepływowy staw, do którego wpada woda z górskiego potoku.

Oferta Assumedica

Assumedica powstał z myślą o osobach z uszkodzeniem układu nerwowego w przebiegu chorób: udaru krwotocznego i niedokrwienia mózgu, po uszkodzeniu rdzenia kręgowego, po urazach czaszkowo-mózgowych, po wylewach, chorobie Parkinsona oraz Stwardnienia Rozsianego (SM).

Oferta Assumedica skierowana jest do Pacjentów nawet ze znacznym nasileniem objawów chorobowych. Pacjenci pozostają przez cały czas pobytu w ośrodku pod opieką lekarzy specjalistów z dziedzin chorób wewnętrznych, neurologii oraz psychologii, fizjoterapeutów, pielęgniarek, logopedów a także wykwalifikowanego personelu opiekuńczego.

W rehabilitacji Pacjentów wykorzystywane są najnowsze metody terapeutyczne i fizjoterapeutyczne, w tym:

- Torowania Nerwowo-Mięśniowego (PNF);
- NDT-Bobath; 
- uciskania tkanek miękkich wg dr Ciechomskiego;
- rozluźniania powięziowego;                           
- fizykoterapię: sollux, magnetoterapię, laser punktowy, elektroterapię, ultradźwięki;
- terapię energotonową;
- kinezyterapię; 
- ćwiczenia w kabinie UGUL;      
- terapię neurologopedyczną.
 
Plan rehabilitacji uzgadniany jest indywidualnie z fizjoterapeutą i Pacjentem, a rodzaj, ilość i czas trwania zabiegów uzależniony jest od stanu Pacjenta.
Personel medyczny dokłada wszelkich starań, by maksymalnie podtrzymywać sprawność ruchową i intelektualną Pacjentów, by mogli oni cieszyć się życiem i intensywnym kontaktem z bliskimi.

Terapia zajęciowa

Zwykle bywa, iż póki jesteśmy zdrowi nie zwracamy uwagi na z pozoru prozaiczne czynności dnia codziennego, które robimy wręcz automatycznie. W momencie gdy zachorujemy wszystkie te, z pozoru błahe sprawy urastają do najwyższej rangi zarówno dla samego chorego jak i dla jego rodziny, ponieważ z osoby samodzielnie funkcjonującej nagle jesteśmy zależni od pomocy osób drugich.​
 

To właśnie zadaniem terapii zajęciowej jest przywrócenie choremu, w miarę możliwości, samodzielnego wykonywania czynności dnia codziennego. W terapii z pacjentem po udarze mózgu stosuje się techniki ergoterapii, które zawierają elementy różnych terapii w tym arteterapii, terapii manualnej, rehabilitacji funkcjonalnej czy muzykoterapii.

Troskliwy Personel

W Assumedica pracuje grono wysokiej klasy lekarzy specjalistów z dziedziny chorób wewnętrznych, neurologii i psychiatrii. Opiekę nad Pacjentami sprawują pielęgniarki ze specjalistycznym przygotowaniem z zakresu opieki długoterminowej. W gronie specjalistów Ośrodka znajdują się także psychologowie, fizjoterapeuci i terapeuci zajęciowi.

Opieka godzinowa w domu Pacjenta

Assumedica świadczy również usługi opieki i rehabilitacji w domu Pacjenta. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które z uwagi na dużą ilość codziennych obowiązków nie mogą zajmować się swoimi bliskimi przez cały czas. W oparciu o wieloletnią wiedzę i doświadczenie, dla każdego Pacjenta zostaje dobrana odpowiednia forma pomocy. W wyniku indywidualnie przeprowadzonej przez specjalistów Ośrodka diagnozy, opracowany zostaje indywidualny plan opieki i rehabilitacji. Zakres wykonywanych czynności jest zależny od woli Pacjenta i jego najbliższych. Personel przydzielony przez koordynatora z uwagą i troską opiekuje się chorym, służy radą Rodzinie, dzieląc się zawodowym doświadczeniem.
 
Udogodnienia
  • Dostęp do telefonu Dostęp do telefonu
  • Możliwośc odpoczynku na powietrzu Możliwośc odpoczynku na powietrzu
  • Opieka medyczna Opieka medyczna
  • Parking Parking
  • Sąsiedztwo lasu Sąsiedztwo lasu
Ładowanie mapy...
Poleć ten obiekt:
Poinformuj właściciela, że ofertę znalazłeś na portalu: https://przyjazniseniorom.com


Odśwież kod
Dane kontaktowe:

Poinformuj właściciela, że ofertę znalazłeś na portalu https://przyjazniseniorom.com/

Assumedica - Ośrodek Rehabilitacji Neurologicznej
ul. Główna 169
57-430 Jugów

74 811 04 11; 48 502 266 658 www.assumedica.pl
Kategorie
Domy seniora Opieka i rehabilitacja Transport medyczny Wczasy dla seniorów Sprzęt rehabilitacyjny Uniwersytety Trzeciego Wieku Dzienny Dom Senior-WIGOR Hospicja Mieszkania dla seniorów Poradnie geriatryczne Usługi opiekuńcze w domu Produkty medyczne
Wyszukaj obiekt
reklama