Assumedica - Ośrodek Rehabilitacji Neurologicznej

Opieka i rehabilitacja

Assumedica - Ośrodek Rehabilitacji Neurologicznej

Dokładny adres: ul. Główna 169

Miejscowość: 57-430 Jugów

Telefon: 74 811 04 11; 48 502 266 658

Obsługa klientów w językach:

Polski Polski


„Chcemy aby każdy Pacjent odnalazł Tu własne,
przytulne miejsce jak w rodzinnym domu”.

 
 
 

Assumedica - Ośrodek Rehabilitacji Neurologicznej, dawniej Sowiogórskie Centrum Seniora, to prężnie rozwijająca się placówka medyczna  oferująca rehabilitację neurologiczną oraz całodobową opiekę medyczną nas Pacjentami w każdym wieku wymagającymi stałego wsparcia zespołu medycznego. 

Malowniczy Jugów - okolica

Jugów to duża malowniczo położona, największa  wieś w Górach Sowich. Otoczony jest on licznymi lasami oraz dolinami potoków. To waśnie w tym miejscu znajduje się siedziba rozległego nadleśnictwa obejmującego największą część Gór Sowich, które przez wielu uważane za najstarsze góry w Polsce, a nawet w Europie (ich wiek ocenia się na 2,5 miliarda lat).

Lasy wokół Jugowa obfitują w jagody i wyjątkowe okazy grzybów. Znaleźć tam można mnóstwo najbardziej poszukiwanych  prawdziwków, a także podgrzybki, kurki czy koźlaki. 

Warto podkreślić, że przez Jugów przebiegają dwa szlaki turystyczne - łącznikowe oraz główny szlak sudecki im. M. Orłowicza. Na szczycie Kalenica znajduje się, jedyny w Górach Sowich, rezerwat przyrody „Bukowa Kalenica” oraz wieża będąca znakomitym punktem widokowym na Sudety Środkowe. To idealne miejsce, gdzie w ciszy i spokoju można kontemplować przyrodę i żyć blisko natury.
Co ciekawe, jedną z tradycji mieszkańców obecnego Jugowa, odziedziczonych po ojcach, jest hodowla gołębi pocztowych. Przy ulicy Głównej istnieje siedziba sekcji Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych w Jugowie. Została ona założona w 1946 r. i działa do dnia dzisiejszego. Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych uznał Sekcję z Jugowa za najlepszą sekcją średnią w całej Polsce.
W Jugowie czynne jest również Łowisko i Smażalnia Pstrąga. Znajdują się one przy ul. Małachowskiego w górnej części Jugowa, na zielonym szlaku prowadzącym do schroniska Zygmuntówka i Bukowej Chaty.

Assumedica - budynek

Dzięki temu, iż Ośrodek budowany był od podstaw, Właściciele placówki stworzyli miejsce, w którym każdy Pacjent ma zapewnione komfortowe warunki pobytu, poczucie bezpieczeństwa oraz ciepłą, domową atmosferę. Placówka została stworzona z dbałością o najdrobniejszy szczegół. Wszystko po to, aby każdy odnalazł tu swoje własne, przytulne miejsce jak w rodzinnym domu.

Ośrodek ma w swojej ofercie pokoje 2-, 3- i 4-osobowe z łazienkami, radioodbiornikami i niezbędnym wyposażeniem meblowym. Budynek nie posiada żadnych barier architektonicznych, a cała infrastruktura została dostosowana do osób z ogranicznymi możliwościami ruchowymi, w tym osób starszych. 
 
Budynek otoczony jest przestronnym ogrodem, który dodatkowo stwarza dogodne warunki do leczenia i rehabilitacji. Ponadto, w ogrodzie znajduje się duży przepływowy staw, do którego wpada woda z górskiego potoku.

Oferta Assumedica

Assumedica powstał z myślą o osobach z uszkodzeniem układu nerwowego w przebiegu chorób: udaru krwotocznego i niedokrwienia mózgu, po uszkodzeniu rdzenia kręgowego, po urazach czaszkowo-mózgowych, po wylewach, chorobie Parkinsona oraz Stwardnienia Rozsianego (SM).

Oferta Assumedica skierowana jest do Pacjentów nawet ze znacznym nasileniem objawów chorobowych. Pacjenci pozostają przez cały czas pobytu w ośrodku pod opieką lekarzy specjalistów z dziedzin chorób wewnętrznych, neurologii oraz psychologii, fizjoterapeutów, pielęgniarek, logopedów a także wykwalifikowanego personelu opiekuńczego.

W rehabilitacji Pacjentów wykorzystywane są najnowsze metody terapeutyczne i fizjoterapeutyczne, w tym:

- Torowania Nerwowo-Mięśniowego (PNF);
- NDT-Bobath; 
- uciskania tkanek miękkich wg dr Ciechomskiego;
- rozluźniania powięziowego;                           
- fizykoterapię: sollux, magnetoterapię, laser punktowy, elektroterapię, ultradźwięki;
- terapię energotonową;
- kinezyterapię; 
- ćwiczenia w kabinie UGUL;      
- terapię neurologopedyczną.
 
Plan rehabilitacji uzgadniany jest indywidualnie z fizjoterapeutą i Pacjentem, a rodzaj, ilość i czas trwania zabiegów uzależniony jest od stanu Pacjenta.
Personel medyczny dokłada wszelkich starań, by maksymalnie podtrzymywać sprawność ruchową i intelektualną Pacjentów, by mogli oni cieszyć się życiem i intensywnym kontaktem z bliskimi.

Terapia zajęciowa

Zwykle bywa, iż póki jesteśmy zdrowi nie zwracamy uwagi na z pozoru prozaiczne czynności dnia codziennego, które robimy wręcz automatycznie. W momencie gdy zachorujemy wszystkie te, z pozoru błahe sprawy urastają do najwyższej rangi zarówno dla samego chorego jak i dla jego rodziny, ponieważ z osoby samodzielnie funkcjonującej nagle jesteśmy zależni od pomocy osób drugich.​
 

To właśnie zadaniem terapii zajęciowej jest przywrócenie choremu, w miarę możliwości, samodzielnego wykonywania czynności dnia codziennego. W terapii z pacjentem po udarze mózgu stosuje się techniki ergoterapii, które zawierają elementy różnych terapii w tym arteterapii, terapii manualnej, rehabilitacji funkcjonalnej czy muzykoterapii.

Troskliwy Personel

W Assumedica pracuje grono wysokiej klasy lekarzy specjalistów z dziedziny chorób wewnętrznych, neurologii i psychiatrii. Opiekę nad Pacjentami sprawują pielęgniarki ze specjalistycznym przygotowaniem z zakresu opieki długoterminowej. W gronie specjalistów Ośrodka znajdują się także psychologowie, fizjoterapeuci i terapeuci zajęciowi.

Opieka godzinowa w domu Pacjenta

Assumedica świadczy również usługi opieki i rehabilitacji w domu Pacjenta. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które z uwagi na dużą ilość codziennych obowiązków nie mogą zajmować się swoimi bliskimi przez cały czas. W oparciu o wieloletnią wiedzę i doświadczenie, dla każdego Pacjenta zostaje dobrana odpowiednia forma pomocy. W wyniku indywidualnie przeprowadzonej przez specjalistów Ośrodka diagnozy, opracowany zostaje indywidualny plan opieki i rehabilitacji. Zakres wykonywanych czynności jest zależny od woli Pacjenta i jego najbliższych. Personel przydzielony przez koordynatora z uwagą i troską opiekuje się chorym, służy radą Rodzinie, dzieląc się zawodowym doświadczeniem.
 


Polecamy

Najważniejszy jest drugi człowiek - odwiedziny w Domu Opieki Zalesie Vita

Najważniejszy jest drugi człowiek - odwiedziny w Domu Opieki Zalesie Vita

W Ustanowie, jednej z podwarszawskich miejscowości znajduje się niezwykłe miejsce. Dom Opieki Zalesie Vita jest miejscem, które zostało stworzone ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób w podeszłym wieku. I choć jest to dom opieki, każdy kto choć raz przekroczy jego próg, poczuje się jak w odwiedzinach u najbliższej rodziny.
Nowy standard życia na emeryturze

Nowy standard życia na emeryturze

Leśny Dom Seniora to miejsce dobre dla każdej osoby w podeszłym wieku. To właśnie tam życie nabiera nowych, pięknych barw każdego dnia. Ośrodek jako pierwszy w Polsce łączy kompleksową, indywidualną opiekę i rehabilitację z nowoczesnym SPA oraz komfortowym wypoczynkiem. Wszystko to sprzyja zdrowiu i utrzymaniu jak najlepszej kondycji – zarówno ciała, jak i umysłu.
Czy radosny dom seniora w Polsce jest możliwy?

Czy radosny dom seniora w Polsce jest możliwy?

Nad polskimi domami opieki dla seniorów ciąży swoistego rodzaju fatum. Media pokazują obrazki zaniedbanych staruszków przywiązanych do kaloryfera, zniewolonych środkami farmaceutycznymi. Starsi rodzice straszeni są przez dorosłe dzieci „umieszczeniem w domu starców”. - Czy polski dom seniora może być inny, radosny? - Zapytaliśmy ekspertów opieki nad osobami starszymi Roberta i Monikę, którzy na przekór opiniom postanowili...
Kategorie
Domy seniora Opieka i rehabilitacja Transport medyczny Wczasy dla seniorów Sprzęt rehabilitacyjny Uniwersytety Trzeciego Wieku Dzienny Dom Senior-WIGOR Hospicja Mieszkania dla seniorów Poradnie geriatryczne Usługi opiekuńcze w domu Produkty medyczne
Wyszukaj obiekt
reklama